| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am o problema legata de o fata care o cunosc de 2 ani dar nu ne vedem decat vara cand vine la bunici.Prima data cand ne-am cunoscut ii placea de mine si chiar m-a intrebat daca vreau sa fiu cu ea dar am refuzat pentru. ca nu o placeam atunci dar anul asta nu mai reactioneaza la fel cand ii spun ceva sau ma joc cu ea... dar cred ca inca ma mai place deoarece am auzit de la prietena ei cea mai buna iar acum cateva zile am vazut-o cand se saruta cu un baiat si chiar am fost gelos.Acum vreau sa o intreb daca vrea sa fie cu mine dar cum sa fac acest lucru? ofer funda + vot

Răspuns Câştigător
| gabriella_4367 a răspuns:

Pai,te duci la ea si ii ceri scuze pentu ca ai refuzat-o. si mai vorbiti voi ce mai vorbiti si ii spui,,Uite, imi pare rau pentru ca te-am refuzat acum ceva timp, dar acum as vrea sa fim impreuna. Imi place ff mult de tine si de asta m-am decis sa iti spun aceste vorbe'' funda?

3 răspunsuri:
| Atâtdedulce a răspuns:

Păi, ar trebui întâi să aflii dacă băiatul cu care s-a sărutat este iubitul ei, şi dacă au o relaţie de ceva timp. Dacă cei doi sunt împreună de ceva timp, eu zic mai bine să renunţi, pentru că nu cred că ai vrea să te bagi intre ei şi să naşti alte discuţii. Dacă în schimb fata nu este cu respectivul, şi s-a sărutat cu el aşa, sau poate ca să te facă gelos, ar fi drăguţ din partea ta să o inviti întâi la o plimbare, la un suc, să o aştepţi cu o floare, să vorbiţi, să vă cunoaşteţi, şi să incerci să o săruţi, să o atingi uşor pe mână, sau poate chiar să o iei de mână. Poţi să îi spui dacă vrei, direct şi anume că îţi este simpatică şi că ai vrea din tot sufletul să fiţi împreună, să vă daţi o şansă. Asta, repet, dacă ea nu este intr-o relaţie. Altfel, mai bine stai cuminţel, că fete mai sunt. happy Oricum, baftăhappy

| LookBehinD a răspuns:

Pur si simplu intreab-o.
Nu ezita! Daca eviti sa o intrebi faci cea mai mare greseala din viata ta.
Poarta o discutie cu ea si intreab-o: "(sau cum o cheama), tu mai simti ceva pentru mine?"
Cand tu o vei intreba asta ea isi va da seama instant ca o placi si ca vreti sa fiti impreuna, si va zice DA.

Daca zice asta impartaseste-ti si tu sentimentele, spune-i ca simti acelasi lucru, etc... detalii...

Bafta multa!
Nu uita de fundabatting eyelashes!

| Sabiiii a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa o prinzi singura si sa ii spui asa: Nu am stiut ce am pierdut pana nu am vazut cu ochii mei. Adevarul e ca tge plac si as vrea sa te intreb daca ai mai vrea sa incercam ceva impreuna... ( le place fetelor sa fi direct si mai ales sa iti ceri scuze, nu ca faci pe barbatul si nu iti place sa recunosti)

Asta ca sa iti raspund la intrebare, dar ca un P.S nu cred ca va accepta orice ai face.Ea a vrut doar putina distractie. Nu vreau sa te supar dar daca mergeai rar pe acolo.erai doar o prospatura pentru ea Nu a vrut decat sa se joace, iar tu ai refuzat-o. Sper sa nu am dreptate si sa va cuplati.

Bafta