| Faranume97 a întrebat:

Buna TPU, am o problema marisoara, sa zic asa, mi-am inceput viata sexuala la 17 ani, cu un baiat, mi-a placut mult sa intretin relatii sexuale, la 18 ani ne-am despartit si fiecare ne-am gasit alt partener de viata, problema e ca, de cand sunt cu actualul (de 6 ani jumate) parca nu-mi place sa mai fac sex, nici nu-mi doresc macar sa o fac,cand el nu e acasa eu ma uit la filme pentru adulti si-mi fac treaba singura,dar cu el nu,cand o fac cu el de abia astept sa terminam,putine ori am orgasm,am mereu senzatia ca ma doare,vreau sa mentionez ca eu il iubesc mult si tin enorm de mult la el,dar nu stiu de ce mi se intampla lucru acesta, sa nu vreau s-o facem, pentru ca-mi da senzatia ca ma doare, dau funda!

6 răspunsuri:
| brokxy a răspuns:

Du-te la doctorul ginecolog! Nu este o problema cu EL CI CEVA ACOLO JOS LA TINE! Si eu am ceva probleme vaginale dar daca nu mergi la medic nu vei găsii o soluție. Te va ajuta foarte mult!

greece12
| greece12 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la un ginecolog bun,posibil sa ai o rana pe colul uterin,o cervicita,un inceput de hpv, poate fi orice, fac doar supozitii, nu vreau sa te speriu.
Durerea apare cand ceva nu e in regula cu organismul tau, e logic.Deci,mergi la medic si mergi repede, esti tanara si organismul tau isi va reveni in timp scurt, vei vedea!
Multa sanatate iti doresc!happy

| Violleta2022 a răspuns:

Se cheama "rutina" in relatie si pentru atat lucru nu te desparti, doar aduci imbunatatiri ca sa reaprinzi focul pasiunii.
Vino cu imbunatatiri, cere-i sa faceti lucruile diferit, puneti-va in aplicatia fanteziile sexuale samd.

| mihai69 a răspuns:

S-ar putea să fie mai ales vina partenerului, nu a ta.
Ce diferă între ce face el și ce făcea fostul? Descoperă singură ce-ți lipsește, apoi discută cu partenerul, poate reușiți împreună să rezolvați acest neajuns. Comunicarea e cheia.
Pentru început, ai putea să te ajuți facând ceea ce faci singură în timp ce faci sex cu el, poate te "aprinzi".winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa mai schimbi aerul, poate îl mai înveți ceva nou după!laughing

| BabaOarba a răspuns:

Ma foarte indoiesc ca e ceva fizic, asa cum au presupus altii, nimic nu ar dura 6 ani fara sa apara ceva vizibil care sa te trimita la doctor, sa fim seriosi...

Te doare si simti disconfort deoarece nu te relaxezi si nu te lubrifiezi indeajuns, mai exact persoana cu care esti acum nu te excita cum o facea cel anterior. Nu are legatura cu iubirea - barbatii stiu asta, femeile ar trebui sa invete si ele: sexul e sex si iubirea e iubire. Poti sa iubesti pe cineva foarte mult dar sa nu-ti prea arda de sex. Poti sa vezi pe strada pe cineva si sa il vrei in momentul ala, si evident ca nu-l iubesti...

Solutia ar fi sa incerci sa cresti atractia, cumva. Solutii sunt multe dar depinde de fiecare cuplu in parte ce anume merge. Daca merge.