| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata si am 14 si 4 luni, sunt cu un baiat de 1 an si 8 luni el avand acum 18 ani, il iubesc si ma iubeste foarte mul si as vrea sa-mi incep viata sexuala dar mi-e frica de consecinte, imi puteti da niste sfaturi utile? este vreo problema daca intretin relatii sexuale de la varsta asta?

Răspuns Câştigător
| catalusca_4473 a răspuns:

Pentru el este o mare problema cum de fapt a-r putea fi si pentru tine esti minora inca, ai toata viata inainte sa faci sex nu trebuie neaprata sa iti incepi viata sexuala la 14 ani esti mult prea mica, poate ca mori de curiozitate dar pararea mea pe care ti-as incredintao si tie este sa nu faci pasul asta acum pentru ca va fi o mare greseala.

8 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Eu zic ca totusi ar trebui sa te mai gandesti ai 14 ani nu esti majora

| stef87 a răspuns:

Pentru el, din punct de vedere legal da! Nu este nici recomandata activitatea sexuala atata de devreme. Ai toata viata in fata sa te distrezi, nu te grabi se iei decizii care ar putea sa le regreti mai tarziu!

| Leon a răspuns:

La 14 ani nu ai capacitate de discernamant, crezi ca legile sunt facute asa dupa ureche?

| annna a răspuns:

Nu crezi ca este cam devreme la 14 ani sa ti incepi viata sexuala?
eu zic sa mai asetepti...inca esti micutawinking

| GoldenBrau a răspuns:

A innebunit lumea, la 14 ani ar trebui sa te gandesti la invatat, imi dau seama ce parinti ai daca ai gagic de la 12 ani si ceva, baga si sex. pitipoance si cocalari, plina tara.

| Razvy28 a răspuns:

Nu, daca e o relatie stabila si faceti asta de comun acord.

| LinDaStAr a răspuns:

Nu este cea mai buna idee, crede-ma, vrei sa ai copii de acum? in plus asta se face numai la 18 ani in sus.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia-l de minuta si expica-i clar ca ti-e frica pentru libertatea lui daca afla ai tai.Tu poate esti dispusa sa treci peste dar mami si tati nu cred.Asa ca explica-i ca sa mai astepte macar pe la 16 ani.