| kiska_5847 a întrebat:

am 20 de ani si am o mare problema.Cu 2 ani in urma am avut un iubit, cu care am avut si relatii sexuale, el a gresit enorm de mult in fata mea si ne-am despartit, nu am mai putut continua relatia, acum am un iubit de mai mult de jumate de an, tin la el foarte mult, il iubesc si inima imi zice ca acesta e cel linga care o sa-mi petrec tot restul vietii, vreau sa-mi incep viata sexuala cu el, insa i-am zis ca sunt virgina, si daca ii zic acum ca l-am mintit, o sa-l pierd, insa tin prea mult la el si vreau cumva sa ascund asta. Dati-mi va rog un sfat, cum as putea sa-i ascund, ziceti-mi citeva trucuri.Nu am mai facut-o de un an si ceva si cred ca asta e un beneficiu.Va rog, sunt intr-o mare dilema...

Răspuns Câştigător
| ana_2556 a răspuns:

Din punct de vedere fizic el nu are cum sa stie sigur daca esti virgina sau nu. sunt foarte multe fete carora nu le curge sange la primul contact sexual, ar fi doar faptul ca. intra mai greu prima oara, si e un mic discomfort. Ai putea de exemplu sa mimezi ca te doare putin. sa ii spui sa o ia incet, usor, cu grija. Cam asta ar fi. Dar sincer acum, o relatie bazata pe minciuni nu o sa mearga. daca tu il iubesti atat de mult precum spui si crezi ca o sa-ti petreci restul vietii cu el, spune-i adevarul, spune-i ca ai mai intretinut relatii sexuale cu fostul tau prieten, ca l-ai iubit si pe el foarte mult si nu a fost primul care ti-a iesit in cale, si ca ai crezut la inceput ca pentru el conteaza numai ca tu sa fii virgina si de asta l-ai mintit. ca iti pare foarte rau, dar nu vrei ca relatia voastra sa fie bazata pe o minciuna, ca il iubesti si faptul ca nu e primul barbat din viata ta nu o sa sa schimbe acest sentiment. Eu cam asa as procedahappy

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lasa bietul baiat in pace. Nu cred ca ar vrea sa-si petreaca viata cu o femeie care s-a gandit sa-l batjocoreasca in halul asta. Inteleg ca celalalt si-a batut joc de tine, dar nu cred ca in halul asta, adica sa iti distruga sufletul incat sa devii atat de murdara. Nimeni nu ar face asa ceva unui om decat daca il uraste profund. Tu mai poti, dupa ideea asta, sa te uiti la tine in oglinda? Sau in ochii omului de langa tine pe care il dispretuiesti atat de mult si de care vrei sa-ti bati joc? Nu ti-e rusine de el? Sau scarba de uratenia din viata ta?

| mgtow a răspuns:

A deci iti place sa minti nesimtita ordinara ce esti el isi va da seama oricum cand va vedea ca nu ti-a iesit sange si o sa iti para rau de tot ca l-ai mintit mai bine spune-i adevarul acum.

| CoquineNoire a răspuns:

Daca tine cu adev la tine,nu va fi deranjat de faptul ca nu mai esti virgina, pur si simplu ii spui ca ai facut'o doar o data, iar baiatul respectiv te'a dezamagit. daca este experimentat va simti ca nu mai esti virgina si atunci va fi deranjat ca i'ai ascuns acest lucru.curaj si peace!

| stef87 a răspuns:

Femeie! Pentru unii chiar nu conteaza daca ai fost sau nu virgina. Important e sa fii sincera sa-i spui de ce nu ai spus pana acum, de ce ai negat. Daca nu vrei sa spui adevarul, el oricum o sa ibe o banuiala.
Ce pot sa-ti recomand e sa te prefaci ca te doare la primul contact, ca nu esti chiar asa multumita din cauza durerilor, eventual sa fi tu cea care conduce partidawinking (asa e recomandat, virgina de-asupra )! Cat de sange, nu e obligatoriu sa fie in peisaj!

| princess_9789 a răspuns:

Daca tot il iubeste atat de mult, e foarte rau ca l-ai mintit. Singura solutie de a iti recapata virginitatea aceea fizica este sa iti faci operatie de reconstituire a himenului. Insa, stiu ca nu vei face asta...Cel mai bine este sa il iei la o discutie si sa ii spui. Spune-i ca nu ai mai facut asta de un an jumate si spune i ca tu pe el il iubesti. El nu are de ce sa te judece atata vreme cat erai majora, vaccinata cand ai facut pasul. Si daca el te iubeste e normal sa inteleaga. pentru ca a avut si el viata sexuala[zic eu]. happy Adevarul e cea mai buna solutie in viziunea meahappy

| anca174 a răspuns:

Spune-i adevarul... daca vrei sa fi alaturi de el toata viata o sa traiesti mereu in minciuna? Spune-i ca ti-a fost jena la inceput, ca nu aveai incredere in el si ca cu timpu cand ai inceput sa ai increderte in el ti-a fost rusine sau frica sa ii spui. fa putin pe "victima" trage-i op rivire dulce si nevinovata si nu o sa se supere oh go on... daca te place chiar nu conteaza asta happy si eu am patit asa numai ca tipul s-a prins dar nu a zis nimichappy a asteptat sa imi fac eu curaj si sa ii zic si nu a fost suparat delocbig grin

| BeBe_9214 a răspuns:

Buna kiska... Incearca sa-i explici de ce ai facut asta... De ce i-ai ascuns faptul ca nu mai esti virgina si daca tine la tine o sa te inteleaga si o sa fie alaturi de tine. De ajutat nu prea avem cumsad. Trucuri nu prea sunt decat operatii desi nu cred ca e cazul. Eu cred ca va intelege daca ii explici ca ai suferit din cauza fostului prieten si ai preferat la omentul acela sa nu iti aduci aminte ca, cu ex-ul ai avut primul act sexual. happy

| gabriel_9090 a răspuns:

Pai tu daca vrei sa ascunzi acest lucru de el ascundel sa ii spui ca vrei sa faci cat mai repede si nu o sa isi dee seama sau daca nu asculta ce iti spune inima ea nu se va insela niciodata:*
ma bucur ca am fost de ajutor papa

| Cocoa a răspuns:

Mai copilasi, de ce va complicati voi cu minciuni? Care e scopul? ca logica sigur nu are! Spune adevarul oricat de crud este, pana la urma tot se afla!winking

| iuliana40 a răspuns:

1)pune sub perna chetkup!
2)spune-i ca ai fost violata!
3)spune-i adevarul!

| fatadenota10 a răspuns:

Incearca operatie de recuperare a himenului

| AngelZuZuLove a răspuns:

Nu am facut-o dar stiu ce as face spui ca te-a prins pe strada unu si vii acasa cu hainele rupte si cu kechup pe la... si el va da un raspuns de genul:hai sa sunam la politie sa gasim faptasul.nu tu vei spune ca nu are cum pentru ca el era de 30 ani si era si german

| kiska_5847 explică:

Ideea este ca nu prea e experimentat nici el, a facut-o de 3 ori in viata lui.Adevarul nicidecum nu vreau sa i-l zic, o sa-l pierd, sunt sigura.Si plus la asta, ex-ul a zis la toala lumea, inclusiv si lui ca a avut relatii cu mine, dar eu am negat si vreau sa neg si in continuare,eu cred ca trebuie sa fie vreo solutie, va rog, cine a mai facut chestia asta, sa-mi zica, va rog mult.

| kiska_5847 explică:

Ce parere aveti despre : s-o fac cu el cind am ciclu? In a 3, sau 4 zi... ca de obicei la mine tine 3-4 zile? Ar fi o idee buna? Vreau sa par virgina in fata lui, stiu ca pare straniu si un pic ironic, dar vreau sa fac asta cu orice pret.

| kiska_5847 explică:

Ce ziceti de ideea asta: s-o fac cu el cind o sa am ciclu?

| kiska_5847 explică:

E simplu sa zici:mai copile spune adevaru, nu mai sunt o copila.Si dintr-o parte e clar ca mai bine sa zici: spune adevarul si nu minti, dar nu e asa, cei care zic asta cu adevarul,au dreptate,dar nu-l cunosc pe iubitu meu, nu stiu ce caracter are si nici nu sunt la curent cu discutiile noastre de pina acum pe aceasta tema, si daca eu am cerut un sfat cum as putea sa mint, sa ascund,ca prima data sa para ca sunt virgina, atunci de asta am nevoie,nu de sfaturi de genu: spune adevarul, cu toate ca va multumesc mult, caci asta intr-adevar e cel mai bine, dar nu in cazu meu.E prea dificil.

| danutz008 a răspuns:

Poti sa ii spui k tisa rupt la ora de sport la liceu