| Lonelygirl a întrebat:

am o problema.Prietenul meu nu mai vorbeste cu mine straight face mi-a zis ca este nervos si ca sa il las in pace.Credeti ca are pe altcineva? va rog sa imi dati ceva sfaturi happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gabriela, prietenul meu face la fel. Cand este nervos tipa la mine, eu tac si il las in pace sa se calmeze. Cand vad ca s-a mai calmat fac glume cu el. Al meu e stresat din cauza examenelor si il inteleg. Nu ai facut u neaparat ceva, natura. Nu te panica, nu are pe nimeni.
Si eu cand e nervos il mai intreb ce are si imi zice" parca nu stii...' deci mai bine nu il intreb. Il intreb dupa. Lucurile se rezolva la rece nu la caldtongue

7 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Nu trebuie sa te gandesti automat ca are pe altcineva! Eu spun sa stai linistita si sa te obisnuiesti cu gandul ca pur si simplu a fost o zi mai proasta pentru el. In mod sigur are nevoie de putin timp petrecut singur, iar tu ar trebui sa il intelegi si sa i-l acorzi.
Cu totii avem parte de zile mai putin bune, cand nu vrem sa avem pe nimeni in jur, nici macar pe cei la care tinem. De aceea, te sfatuiesc sa revii la conversatia cu el maine.
Daca si in urmatoarele zile te trateaza in acelasi mod, de-abia atunci s-ar putea sa ai parte de o problema. Insa pana atunci, stai linistita!
Sper ca te-am ajutat!

| mikutzzza1000 a răspuns:

De ce nu vrei sa auzi ce iti spune el. poate chiar este nervos, fiecare are momente in care vrea sa fie singur.Nu trebuie sa faci o drama din chestia asta. Daca vezi ca lucrul asta tot se intampla incearca sa vezi de ce o face, pentru ca sigur exista o problema.Pana atunci mai lasa-l si tu sa respire.

| Yoana a răspuns:

Lasa-l p el sa te sune. nu ii mai spune nimic. si asteapta ce va spunewinking. poate crede ca l sufoci prea mult. totusi are si el viata lui si asa nu te include pe tinewinking

kiss

| Lonelygirl explică:

Pai L-am intrebat daca este suparat pe mine si a zis ca nu este doar ca este nervos dar nu mi-a zis din ce cauza si a spus sa il las in pace. nu sunt o persoana sufocanta si nu sunt nici geloasa incat sa il sun tot timpul, dar chiar sufar ca nu vorbeste cu mine si din cauza asta ma gandesc ca are pe altcineva pentru ca eu oricat de nervoasa si suparata as fi niciodata nu i-as vorbi urat mai ales lui

| Calinush a răspuns:

Gandeste-te bine ai zis ceva? facut ceva? doar nu se scoala baiatu asa dintr-o data si te suna si iti zice ca sunt nervos pe tine si nu mai vreau sa aud de tine...

Sigur ai facut tu ceva se poate ca el sa placa pe altcineva, dar daca suneti de mult impreuna si ati fost fideli pana acum

Nu stiu ce sa zic, suna-l si intreaba-l de ce esti suparat pe mine, daca are pe alta iti va zice el dar daca nu iti zice motivu...eu zic sa te mai gandesti poate ai facut ceva

A da, cand il suni sa ii zici ceau ce faci... imi pare rau pentru faza aia si sper sa ma poti ierta

| HappyUserUnknown a răspuns:

Pai... daca esti genul de persoana care isi suna prietenul de multe ori pe zi si il intrebi tot timpul ce face, unde e, cu cine e, etc., atunci se explica de ce se comporta asa big grin. Ar trebui sa-i lasi mai mult spatiu liber. Insa daca nu il sufoci, atunci probabil s-a plictisit de relatie, asa sunt multi baieti, ce sa le faci happy. Si asta nu inseamna NEAPARAT care are pe altcineva. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema : m-a sunat,era trist,il intreb de ce asa,ce-i cu tine?,mi-a spus ca are probleme si ca vrea sa fie singur si sa-l las in pace,,apoi mi-a inchis, M-a durut felul in care mi-a vorbit, Nu inteleg de sunt asa nepasatori fata de noi.