| Lonelygirl a întrebat:

Buna TPU.am si eu o problema.Prietenul meu nu mai vorbeste cu mine straight face mi-a spus ca este nervos si ca sa il las in pace... voi daca ati fi cu cineva i-ati spune asa ceva? va rog sa imi dati ceva sfaturi.Credeti ca are pe altcineva? pentru ca eu am senzatia asta

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Daca ti-a spus aceste lucruri nu inseamna ca are pe altcineva. Nu cred ca as spune asa ceva, de fapt nu am fost pusa in situatia de a fi atat de nervoasa, dar cine stie? Poate ca as spune. Nu trebuie sa-l condamni pentru asta. Asteapta sa te caute el.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mi se poate intampla sa fiu atat de nervoasa/suparata incat timp de cateva ore sa nu vreau sa vorbesc cu nimeni. Ii spun asta sotului meu, el ma intelege si ma lasa in pace pana imi trece. Nu e nici un capat de lume si sigur nu am pe altcineva.

| Carmen a răspuns:

Draga. Mai are si omul momente proaste. Lasa-l in pace, nu-l enerva si mai tare. Te va cauta cand o sa-i treaca supararea. Fii alaturi de el si intelege-l.

| Gabitza a răspuns:

Draga mea, daca el ti. a aratat ca nu mai are chef de tine, e posibil. Dar nu poti trage o concluzie ca asta doar pentru ca ti. a zis sa. l lasi in pace. Depinde si de caracteru lui. Eu de exemplu, oricat de nervoasa as fi, nu i.am pune niciodata lui asa ceva. Incearca sa discuti cu el si sa. i arati ca a gresit, vorbindu. ti asa! :*

| Lonelygirl explică:

Dar au trecut 2-3 zile de cand nu mai vorbeste cu mine, eu de atunci nu i-am mai zis nimic.chiar daca este nervos dintr`o anumita cauza trebuie sa se comporte asa?straight face

| Lonelygirl explică:

Au trecut 2, 3 zile de cand nu am mai vorbit cu el.chiar daca e nervos dintr-o anumita cauza trebuie sa se comporte asa?straight face

| Betty a răspuns:

I-ai facut ceva de s-a suparat omul? laughing
poate are nevoie doar de spatiu, liniste...
e suparat si nu are chef de vorbit, tie nu ti se mai intampla?
referitor la a doua intrebare, raspunsul este da, as proceda asa
de ce as strica relatia pentru niste toane de-ale mele.adica cand suntem suparati putem face sau spune lucruri pe care de fapt nu le simtim...crede-ma vorbesc din proprie experienta...
m-am certat odata cu un baiat pentru ca ma simteam rau si nu aveam chef de el, de nimeni de fapt. el a insistat si la un moment dat am inceput sa ne certam si eu i-am zis sa ma lase dracului in pace si daca nu poate suporta faptul ca am nevoie de putin spatiu sa ne despartim...si in final acolo am ajuns...stupid,nu? laughing
asa ca lasa-l sa se linisteasca si discutati apoi, nu-l sufoca...