| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, si va rog sa o luati in serios happy. De ceva vreme secretia mea vaginala a inceput sa miroase foarte urat si scurgeri tot mai dese dar fara alte simptome... inca nu am fost la ginecolog, ce ar putea sa fie?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O infectie genitala, venerica sau nu. la ginecolog trebuie sa ajungi in primele 48 de ore de la debutul simptomelor, fiecare zi de intarziere agraveaza infectia

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O infecție, mergi cât mai repede la medic ginecolog pentru un diagnostic diferențial și instituirea tratamentului corespunzător.
Ai grijă de sănătatea ta!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu dar e foarte scarboslaughing

| m00n a răspuns:

Ai o infectie vaginala.In mare parte infectiile sunt asimptomatice.Eu stiu o singura chestie care da miros urat si anume Trichomonas vaginalis, insa e bine sa-ti faci o lama ca sa vezi ce ai.
Si tine minte, daca scurgerile inceteaza sa stii ca infectia nu trece, ci e acolo si poate sa duca la infertilitate si chiar leziuni care produc cancer de col uterin daca nu sunt tratate.
Daca este intr-adevar trichomoniaza se trateaza cu Metronidazol. Daca nu ai posibilitatea sa mergi la ginceo, fa o incercare cu asta 5 zile si vezi cum iti este dupa

| rikkimady16 a răspuns:

Daca nu ai intretinut relatii sexuae neprotejate atunci ar putea sa fie o infectie sau poate ai racit. mergi la medic, noi nu avem de unde sa stim fix ce ai. sunt doar niste parerihappy mergi la medic!:*

| JojuGB a răspuns:

Du-te la medic cat mai repede posibil! cine stie ce ai si e mai bine sa previi, pentru tine si sanatatea ta happy