| Sisuu a întrebat:

Am o problema, sper ca o sa ma ajutati.sad Sunt foarte ingrijorata, mi-am inceput viata sexuala acum 2 saptamana(am facut-o neprotejat, dintr-o mare, mare prostie, desi si-a dat drumul afara)...astazi suntem in 9 dar nu mi-a venit menstruatia, de obicei imi venea in aceasta perioada.Mentionez ca am ciclul neregulat,(In ian mi-a venit pe data de 10, feb-8, mar-8, apr-7 iar astazi suntem in 9 dar nu a venit)crying desi am simptome cum ca mi-ar veni.Este normal ca dupa ce iti incepi viata sexuala sa mai intarzie menstruatia?crying Imi este foarte frica de o sarcina!crying Va rog sa nu ma criticati...

Răspuns Câştigător
| andreea_1536 a răspuns:

In mod normal poti ramane insarcinata si de lichidul pre-ejaculator si daca ati facut-o in zilele in care organele tale sexuale sunt cele mai fertile atunci sunt sanse insa ciclul iti poate intarzia si din acest motiv:ca ti-ai inceput viata sexuala poate ai racit sau poate s-a intamplat ``inevitabilu`` i-ati un test de sarcina si fal din urina de dimineata.sure check e cel mai bun, uita-te pe siteu lor cum se foloseste.Si eu am patit la fel dar mie mi-a venit intr-un final. sper sa fi si tu ok. daca te-am ajutat, fundabatting eyelashes?

5 răspunsuri:
| lavyBandB a răspuns:

Din cate stiu eu, atunci cand iti incepi viata sexuala ti se deregleaza menstruatia: deci e normal sa nu.ti ma vina ca de obiceihappyOricum ca sa fii si tu mai linistita ar trebui sa te duci sa.ti iei un test de sarcinahappyEu una nu cred ca esti insarcinata, dar data viitoare mai multa grijawinking

| NimeniDeNicaierii a răspuns:

Este foarte posibil sa fii insarcinata, chiar daca si-a dat drumu afara, in timpul actului sexual el secreta spermatozoizi, da el trebuia sa stie chestia asta...

| Lysm a răspuns:

Ma repet.ati auzit de prezervative?raised eyebrows

| alinmentosana a răspuns:

Esti insarcinata. cu tripleti. raised eyebrows

| EmyEmilush a răspuns:

Nu cred ca este posibil sa fii insarcinata...probabil menstruatia va mai inatzia putin si asta e normal...