| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua! Pe data de 1 ianuarie mi-am început viața sexuală. Contactul a fost neprotejat, dar nu am dus actul până la capăt (partenerul meu nu a ejaculat), deoarece mă durea prea tare și ne-am oprit. Peste 5 zile de la contact mi-a venit menstruatia, la data la care venea de obicei (am un ciclu regulat, de 32 +/- o zi) si a fost ca de obicei, ca durata, aspect si simptome. La 22 de zile de la contact am facut un test de sarcina, care a iesit negativ. Problema este in felul urmator: acum 2 zile m-am trezit cu o sangerare mai redusa cantitativ decat o menstruatie obisnuita si are momente cand curge si cand se opreste. Credeti ca as putea fi ingrijorata in privinta unei sarcini? Nu am simptome, dar am citit pe internet de "ciclu peste sarcina" si imi fac o multime de filme in cap. In mod normal, menstruatia trebuia sa imi vina peste 2-3 zile. Ar putea fi vorba despre vreo dereglare hormonala? Luna aceasta am fost foarte stresata din cauza sesiunii si a unor probleme in familie, acum am si covid. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| antoniaidk a răspuns:

Buna! nu sunt expert, nu ma lua in seama 100%, dar și mie mi s-a dereglat după ce m-am
Dezvirginat, nu cred ca trebuie sa te panichezi

| ella904 a răspuns (pentru antoniaidk):

Am auzit mai multe cazuri, sper ca asta sa fie problema. Multumesc de raspuns! :*

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Categoric nu poate fii vorba de sarcina, fiindca ai avut deja menstra, iar cu 5 zile inainte de mnestruatie nu ai cum sa fii in perioada fertila.
Sangerarea intre menstre nu este de bun augur, dar pana nu faci investigatii ginecologice, nu poti stii de la ce este.