| AVlad a întrebat:

Buna,TPU.Am o problemuta.Am 15 ani si consider ca am penisul putin cam mic.Multa lume imi spune ca sunt slab si ca ar trebui sa ma ingras. Vreau sa stiu daca faptul ca sunt slab are legatura cu lungimea penisului si daca pot face ceva pentru a-l mari putin.Multumesc!

7 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Pai nu ne-ai spus cati centimetri are. Dimpotriva cu cat esti mai slab penisul tau va arata si va fi mai lung. Cand te ingrasi zona pubiana se acopera cu o pernuta de grasime care va lua vizibil din centimetri.

Slab nu inseamna sa devii anorexic ci normal de slab.

greece12
| greece12 a răspuns:

Sigur ca poti face ceva pentru a-l mari putin, sa astepti.
Nu poti masura un penis in plina dezvoltare si sa te declari nemultumit de marimea lui, e ca si cum ai planta un pom si dupa o luna esti nemultumit ca n-a crescut!
Ai rabdare si asteapta, pana la 21 de ani te tot dezvolti.
Si nu mai pleca urechea la povestile de cartier cu anaconde ascunse in pantaloni, cauta pe net dimensiunea maxima la care a ajuns vreodata un penis ca sa intelegi ce basme ti se spun.
Dimensiunile pe care le vei avea in final, la 21 de ani adica, depind numai de mostenirea ta genetica, nu de inaltime sau numar de kilograme.
Asadar, rabdare.

| darrio2007 a răspuns:

Si cum consideri tu asta? Umbland cu ruleta in buzunar? Mai ai de crescut.Nici nu ai spus cat o ai.

| AVlad explică:

In jur de 13-15 cm.Un prieten de aceeasi varsta mi-a aratat-o si pe a lui si este mai mare ca a mea.

| Iunona a răspuns:

Nu, si penisul va creste o data cu varsta. Esti inca la pubertate, vei fi complet dezvoltat abia peste 3-4 ani! Nu te simti complexat ca nu ai de ce.

| xCrazyGirl a răspuns (pentru AVlad):

Ai doar 15 ani, nu-ti ajung 14cm? laughing cand o sa fii mai mare o sa-ti creasca don't worrybatting eyelashes

| AVlad explică (pentru greece12):

Multumesc mult pentru sfaturi.