| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU,am o relatie de 3 luni,vi se pare normal ca partenerul sa va puna mana in zone intime, p.s am 14 ani el 17, si ne iubim mult,mi-a aratat,el a incercat sa "puna mana" si i'am atras atentia, voi ce credeti? e normal?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e normal. Esti un copil, trebuie sa te respecte si sa nu-ti intineze copilaria. Este obligatia lui sa refuze sa ramana singur cu tine, sa nu vorbeasca urat in prezebta ta si mai ales sa nu faca vreo aluzie sexuala. Daaca vrea sa te atinga, poate sa te tina de mana si peste vreun an si ceva doi o sa te si sarute (momentan esti mult prea mica pentru a fi sarutata)

| mona a răspuns:

Pai e de datoria lui sa incerce...mai ales dupa 3 luni de relatie

| FeTizZa a răspuns:

Hmm, pentru el e normalhee hee, pentru tine mai putin. Parerea mea este ca nu-l mai lasi sa faca astfel de gesturi deoarece dupa o sa-ti ceara si alte lucruri. Eu am 17 ani si ma inteleg foarte bine cu baietii de varsta mea. Stiu f bine cum gandesc si as putea sa-ti sugerez sa ai grija cu el. E posibil ca la un moment dat el sa-ti ceara sa te culci el, iar daca nu vei acepta iti va spune ca daca nu faci acest lucru se va desparti de tine. Ai grija ce faci!

| pursisimpluAlex a răspuns:

Eu fac sex dupa o saptamana. dar nu cu fete de 14 ani la tine nu e normal ca esti cam mica.

Răspuns utilizator avertizat
| IulianDBI a răspuns:

Nu e normal, ai 14 ani, abia 3 luni impreuna, fara suparare, dar prietenu tau e putin cam idiot, nu concep ideea aceasta, cum ar fi sa ma duc eu acum la o fata de 14 ani sa fac asa, mi-as taia mainile singur, nici macar nu pot concepe asa ceva, Nu ii permite asa ceva, ai timp si pentru asta, iar daca se va desparti de tine din motivul asta inseamna ca a stat cu tine doar sa se culce cu tine

| xKtalyN a răspuns:

Totusi e normal pentru baieti... Daca tot mai face asta incearca si tu sa ii pui mana in zonele intime si... poate o sa se opreasca prin a face si tie asta ca nu tuturor baietilor le place sa li se puna mana acolo FUNDA?

| Anca459 a răspuns:

Sall,sincer pentru varsta ta nu e prea ok, ar trebui sa inceteze cu asemenea chestii daca tie nu`ti place, daca tot te place asa mult. Pupici :*