| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Am revenit si eu o cu o intrebare maaai... complicata!
Am fost cu un tip aproape 5 luni de zile timp in care ne-am vazut in fiecare seara si pe acea perioada de timp, 4 despartiri care ne-a tinut maxim 2 zile... Si cea definitiva.
Relatia noastra a durat toata vara, o luna dupa ce s a terminat si mai acum ceva timp... O luna ca sa spun asa! Pentru mine chiar au contat foarte mult.
Acum...Vine partea urata a povestirii mele mici.
Dupa ce vara s -a terminat iar eu nu m-am mai putut vedea cu el atat de des, am si inceput sa vorbim mai rar! Zilele trecuta am aflat ca in ziua in care liceul/scolile au inceput el era si cu mine...Si cu o alta fata pe care eu o cunosc! Am trecut peste si sa spunem ca l-am putut ierta pentru o a doua sansa cea care a fost acum cateva saptamani.Nu ne-a tinut nici de data asta. Certuri si sunt constienta ca din cauza mea. Fiindca eu eram foarte geloasa pe toate fetele caruia ii scriau. Povestea este una foarte complicata.

Azi a trebuit sa ne intalnim, cu inca un prieten pentru a le da ceva.Prietenul tot facea misto de el gen "Iti fug ochii spre partea aia?" (aratand spre mine) iar el se inrosea. Faza e ca noi pe WhatsApp tot vorbeam si cand eram despartiti si simteam oarecum o legatura foarte mare intre noi. Acum ce suntem OK la stadiul prietenie, nu cred ca l-as mai putea ierta, insa..Il iubesc! Chiar pot spune ca am vazut ce e aia iubire si am gasit o la el.Simt cum vorbeste cu mine iar cu celelalte fete pe care le cunosc nu le-au tinut 4 LUNI DE ZILE cum m-a tinut pe tine.Desi nu este un subiect dupa care ma pot ghida cat m-a iubit sau inca ma mai iubeste dar totusi inseamna ceva, cel putin pentru mine! El acum are iubita.Toti imi spun ca nu este adevarat, ca este o ruda.Eu stiam la fel insa am aflat vestea cea mare cum ca ar fi impreuna cu el de 2 saptamani. Mi-a zis ca a plecat in tari straine si WOW.a parut ciudat fiindca ii spusesem ca vreau si eu sa aflu despre ea si sa o cunosc iar a doua zii...E plecata in alta tara! Oarecum sunt foarte suparata pe el Chiar daca stiu ca viata lui trebuie sa continue dupa mine dar eu inca, cred si inca vreau sa sper ca mai este ceva si mai simte ceva pentru mine.Azi cand l am vazut mi au sarit in ochi imaginile cu noi doi din vara si pe vremea cand eram impreuna...Si se uita FIX in ochii mei.Zambeste Simt ca nici el nu vrea sa piarda legatura cu mine

Ei bine (stiu ca am scris mult si va multumesc ca ati citit pana aici doar ca, chiar am nevoie de ajutor! ) sambata este o petrecere la care sunt invitata, si el, si toate fetele cu care a fost! Este o idee buna sa ma duc sa vad daca totusi ma baga in seama de fata cu ele sau daca este atat de nesimtit incat sa ma lase la o parte stiind ca eu mai simt ceva strans pentru el si sa danseze cu ele iar eu...Cu CANAPEAUA!? Multumesc mult, dau funda si vot si sper ca nu v-am plictisit insa nici cea mai buna prietena a mea nu ma poate ajuta DEOARECE IL PLACE! (O poveste foarte incurcata si suna a joaca de copii... )

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Indiferent cat de mult iubesc pe cineva, daca acea cineva nu poate fi doar a mea, o las sa se distreze cum vrea ea iar eu imi vad de drumul meu si o uit. Parerea mea este ca asta ar trebui sa faci si tu.
Daca nu e cu tine, baiatul nu are nici o obligatie, sper ca esti constienta de asta. Nu e de loc nesimtit daca danseaza cu fostele. Daca ai chef sa suferi, du-te, aproape sigur ca le va lua pe toate la rand, si chiar nu ai ce pretentii sa ai de la el. Parerea mea este sa nu te duci si sa iti iei gandul de la el. Nu faci nimic cu un astfel de baiat.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Intr-adevar o poveste tare incurcata si daca ma uit la fotografia ta devine chiar incalcita. Mergi la petrecere dar fereste-te de ...canapea.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Cu cat incerci sa te agati mai mult, cu atat o sa te doara mai tare. Incearca sa lasi lucrurile asa, in timp ranile o sa se vindece, o sa cunosti baieti care sa tina cu adevarat la tine si cu care vei avea relatii mai lungi de 4 luni. Mie mi se pare ca totul in capul si in jurul tau se rezuma la el, ceea ce nu e ok. Detaseaza-te putin. Daca ar fi simtit si el ce simti tu, nu ar fi jucat "pe doua fronturi" in trecut, asa ca poate va e mai bine ca prieteni. Pastreaza aceasta legatura in sufletul tau dar resemneaza-te, treci mai departe pentru ca timpul trece, ocaziile trec, si tu ramai tintuita in acelasi loc pustiu. Capu' sus!

| SorinTudor a răspuns:

Uite o idee: iti gasesti un partener (un prieten, coleg, vecin, etc) si te duci cu el la petrecere sa nu fi singura ca el sigur o sa danseze cu fostele si in timp vezi tu ce faci nu s-a terminat lumea la un baiat laughing