| ElenaUby a întrebat:

Buna st Elena as vrea sa imi dati si mie niste sfaturi? sa va povestesc am o relatie de 3 ani de zile cu un baiat care e mai mare ca mine cu un an eu am mai ft casatorita si am si un copil bineinteles asta a ft inainte sa il cunosc pe baiatul asta eram deja divortata si cum va ziceam am o relatie de 3 ani in toti acesti 3 ani parintii lui nu stiu nimica de mine ca prima data a aflat ca e cu mine si ii interzisese sa mai fie cu mine si el si-a mintit parintii ca numai este cu mine doar sa mai fim impreuna asa am avut relatia ascunsa de ai lui ai mei totii stiau de noi asa ca sa va zic in vara asta am plecat la munca in strainatate timp de 4 luni si m-am intors din nou in tara la relatia mea ca eu oricum vb mereu cu el pe net la telefon cand eram acolo,,si dupa o luna dupa ce m-am intors am aflat ca ma inseala dar stiti cum,,, ma suna tipa aia pe mine sa imi zica sa iii las in pace iubitul,,, eu nu am crezut asa ceva credeam ca e o farsa nu gandeam ca e adevarat ce mi se zice si l-am sunat eu iar p el si imi zice ca da e adevarat am o relatie cu alta fata si ar trebui sa ne despartim a mai trecut 1 zi in care eu numai puteam ma simteam rau eram intro stare proasta nu credeam ca iubitul care l-am avut mi-a putut face una ca asta si m-a sunat si mi-a explicat sia cerut scuze si iertare a zis ca doar vroia sa o foloseasca pe aia si ca el nu ar renunta la mine si ca ma iubeste pe mine,,, dar acum e intrebarea cea mai mare oare eu chiar pot sa mai il cred oare eu mai pot avea incredere in el oare relatia noastra va mai fi la fel cand eu am indoiala asta pe suflet ca poate este iar cu alta si ma inseala. Acum el imi zice ca trebuie sa isi puna in ordine toate gandurile si sa se gandeasca ce va mai face in continuare eu i-am zis tu chiar te gandesti sa ma parasesti dupa tot acest timp petrecut impreuna cu mine atunci inseamna ca numai iubit deloc in tot acest timp si ca nu ma iubesti asta imi demonstrezi cica nu e adevarat te-am iubit te iubesc si te voi iubi dati-mi si mie sfaturi ca sa fac?

14 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Mai sunt si instabili intr-o relatie; e dureros rau, stiu ca nu tin de cald compatimirile dar viata e o lupta. de unde esti? mai du-te si pe la biserica

| ElenaUby explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Eu st din jud bz dar asta nu are importanta oricum mersi mult pentru raspuns

| sensualus a răspuns:

Clar ca -l vei crede pana te va insela si a doua oara

| ElenaUby explică (pentru sensualus):

Da asa este pentru ca il iubesc prea mult,,, da oricum st suficient de matura sa iau niste decizii cred ca ar trebui sa ma despart ca poate omul vrea ceva nou offffffffffffffffffffffffffffffffffff

| Lorena7712 a răspuns:

Buna.
Odata ce te-a inselat, te poate insela si a doua oara cu gandul ca il vei ierta. Ce isi zice el in gand? " Eh, lasa ca asta ma mai iarta!". NU! Eu nu as mai avea incredere in el! In tot acest timp in care iti spune ca a fost cu aia numai din interes, el poate sa stea in bratele ei scriindu-ti tie mesaje siropoase si neadevarate. Eu una nu am incredere in tipii astia care m-au inselat odata! Foarte bine o pot face si a doua si a treia si asa mai departe.

| ElenaUby explică (pentru Lorena7712):

Sa inteleg ca tu imi zc sa numai am incredere in el si ca relatia noastra nu isi mai are rostul dar eu il iubesc enorm de mult nu conteaza ca m-a inselat odata sincer nu as renunta la el pentru nimic in lume,,,, acum ma gandesc sa nu renunte el la mine si poate lui nici nu-i pasa de mine ca eu il iubesc

| Lorena7712 a răspuns (pentru ElenaUby):

Inteleg cum te simti. Dar nu vei trai mereu cu teama ca poate te va mai insela? Eu nu zic sa renunti la el dar fa-l sa-ti demonstreze ca mai poti avea incredere in el si ca mai merita inca o sansa.

| ElenaUby explică (pentru Lorena7712):

Da multumesc mult ca imi dati sfaturi chiar sunteti draguti ca exista o asemenea pagina pentru noi sa ne intelegeti va multumesc

| Mariaflorea1874566 a răspuns:

Mai sunteți împreună?

| ElenaUby explică (pentru Mariaflorea1874566):

O daaa suntem impreuna si acum suntem si casatoriti avem si inca Un copil al nostru acum pana la urma am avut incredere unul in altul si dragostea a trimufat?

| Mariaflorea1874566 a răspuns (pentru ElenaUby):

Waw,serios?

| ElenaUby explică (pentru Mariaflorea1874566):

Daaa ft serios?

| Mariaflorea1874566 a răspuns (pentru ElenaUby):

Să vă țină?❤

| ElenaUby explică:

Si as vrea sa zic ca i-am mai dat o sansa baiatului asta ca de stm impreuna de 3 ani si ca de data asta eu st cea care numai am incredere asa usor in el si ca acum eu il fac gelos ii spun ca am colegi la munca care se dau la mine si ca ma alinta si ca poate ar vrea sa fie cu mine si el moar de oftik imi zc ca sa nu fac vreo prostie si sa ma razbun pe el si sa fiu cu altii eu i-am zis ca ce tu cum ai putut sa ma inseli ce crezi ca eu nu pot sa speram ca isi da seama ca st imp in viata lui