| smek a întrebat:

am sa va spun o poveste de-a mea petrecuta vara trecuta si poate ma puteti ajuta si pe mine va rog frumos cu cateva sfaturi :*. deci vara trecuta am fost cu un baiat la care am tinut enorm si inca tin si nu din simplu fapt ci pentru ca e un baiat special nu ca restul baietilor pe care i-am intalnit.am fost cu el toate bune si frumoase in primele zile. dupa care s-au bagat asa-zisele mele prietene care au stricat tot. si uite asa ne-am despartit. dupa ce ne-am despartit mi-a zis ca o sa ramanem prieteni iar eu i-am zis ca nu o sa mai fim niciodata prieteni iar el a zis ca nu-i adevarat prieteni putem ramane si relatia oricum odata si odata numai era... vorbele astea au durut foarte tare si la inceput am crezut in ele dar cu timpul s-au dovedit a fi spuse la intamplare pentru ca a devenit foarte indiferent si cand trecem unul pe langa altul nici buna nu ne mai spunem.eu inca tin la el si as face orice sa stiu ca putem fi iar impreuna si sa fie totul ca la inceput dar nu cred ca va mai fi! crying((

Răspuns Câştigător
| CandyES a răspuns:

A fost ceva de moment chiar daca sentimentele tale pentru el au ramas aceleasi, cel mai bun sfat e sa incepi sa-l uiti pentru ca daca al ar fi simtit ceva mai puternic pentru tine te-ar fi cautat ar fi facut orice. insa daca spui ca a zis ceva si pana la urma a ramas indiferent fata de tine este clar, ii placcea de tine iar asta a trecut foarte repede thinking se mai intampla, nu esti prima si nici ultima oh go on. Incearca sa te resemnezi vei gasi altul mai bun happy. Nu va mai fii ai dreptate ca la inceput si nu are rost sa alergi dupa el, sa suferi daca n ai pentru cinethinking si mie mi sa inatmplatstraight face crede'ma iti spun din propria experientawinking.

5 răspunsuri:
| SunshineGirl a răspuns:

Te inteleg perfect. Incearca tu sa-i mai zici buna,cauta pretexte sa te bagi in seama cu el, orice lucru marunt. Dupa ce mai avansati cu vorbitul, intreaba`l daca mai are sentimente pentru tine.Pana la urma,cum e mai bine? Sa traiesti cu indoiala ca inca tine la tine sau nu, sau sa afli direct de la "sursa"? Mai bine accepti un nu si te conformezi, decat sa mai traiesti mult timp de`acum in colo intr-o lume imaginara in care speri ca se intoarce.
Bafta!

| denisssa a răspuns:

Buna!happy
Sa inteleg ca din cauza ''prietenelor'' tale v-ati despartit? Pai si din moment ce tinea atat la tine si tu la el,era diferit, toate cele, ce s-a intamplat atat de grav inca sa se rupa totul asa brusc si radical? Cred ca daca tinea enorm la tine asa cum tineai tu si inca ti nu facea asta si nici nu iti spunea acele cuvinte. E ca si cum ai incepe o relatie cu gandul sa o termini, ca de o data si o data tot se va termina. Nu e chiar asa, cel putin daca iubesti persoana de langa. Ar trebui sa incerci sa treci peste, nu te merita si poti face asta doar cu un alt baiat care sa te faca sa il uiti. Eu zic ca ar trebui sa incerci.
Sper ca te-am ajutat cat de cat. Daca vrei sa mai vorbim imi trimiti mesaj.
Pupici.

| smek explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri :*. toate mi-au fost de ajutor si sa inteleg ca dintr-un motiv sau altul ar trebui sa il uit, sa ma resemnez si sa numai traiesc cu speranta ca intr-o zi totul va fi ca la inceput...multumesc muuuuuult :*

| micky19 a răspuns:

"Duşmanul nu încearcă să facă mai bine ca tine, ci caută numai să te împiedice pe tine. "George Calinescu
mi se par niste vorbe foarte adevarate si din cate am inteles asa s-ar fi intamplat si la tine, eu zic sa incerci si tu sa fi indiferenta cu el, pentru ca dupa cum vezi si pe tine te doare indiferenta lui. fi si tu la fel si vezi ce reactie are.
mult noroc in continuare :*

| zմzմツ a răspuns:

Dupa parerea mea cred ca inca te mai place dar ii este putin frica ca sa mai fie cu tine din cuza prietenelor tale(pentru ca daca sunteti iar impreuna si va despartiti din nou din cauza asa ziselor prietene situatia dintre voi doi s-ar putea inrautati si mai tare).eu zic sa incerci sa il faci gelos ca sa isi dea seama ce a pierdut si pe fetele alea sa nu le mai bagi in seama@@