| MiRuNiKaa a întrebat:

unui baiat ii placea de mine de asta vara si de revelion ne-am combinat, eu nesimtind prea mult pentru el ne-am despartit pentru ca tineam la fostul si m-am pupat cu el sad.De la ziua lui de pe 9 februarie am devenit foarte apropiati si ne-am combinat din nou.A tinut vreo 3 saptamani pana a vrut un prieten de-al lui sa fie cu mine si i-am zis ca nu stiu, chiar daca eram cu el.A aflat ca i-am zis :nu stiu, in loc de "nu" si a facut urat, dar ne-am impacat. Dupa un timp a inceput sa fie mai distant si ma nu mai raspunda la mesaje si nu prea ne mai vedeam.Intr-o zi un prieten comun imi zice ca l-a vazut plimbandu-se cu o blonda si inca un baiat. Lui in trecut i-a placut de acea blonda si eu m-am enervat crezand ca ma inseala si m-am despartit de el.Noi am decis sa ramanem prieteni si vorbim mereu pe fb, dar doar ca niste prieteni.Eu as vrea sa ma impac cu el, dar el nu prea mai vrea, am mai incercat.Nu vreau sa cad saloasa, ce sa fac sa ma impac cu el?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Gasete-ti un amic binevoitor care sa te insoteasca peste tot.
Daca baiatul care te intereseaza tine la tine, posibil sa devina gelos si sa te vrea inapoi.
O metoda deloc frumoasa, dar cu rezultate.
Daca intr-adevar nu mai vrea sa va impacati, n-o sa-i pese.

3 răspunsuri:
| Brainstorming a răspuns:

Cred că nici tu nu prea ști ce vrei. Poate te simți rănită în orgoliu că el te-a uitat și și-a văzut în continuare de viață și de asta vrei să te împaci cu el?
E mai bine să înveți din greșeli și să mergi înainte.

| RoseH a răspuns:

Nu are rost, eu fost deja prea multe intre voi, incredere sunt sigura ca nu mai exista, o sa fie in schimb multe crize de gelozii si de cate ori o sa va certati o sa va reprosati unul celuilalt toate lucrurile astea. Am trecut prin asa ceva si crede-ma nu merita efortul happy

| neutrino a răspuns:

Incearca metoda ignorantei.