| anonim_4396 a întrebat:

Totul s-a terminat. Totul. De ieri de la ora 14:30 plang incotinuu. Nu am mancat nimic, am dormit doar doua ore, am fumat si am baut (nu ma judecati. )
Nu mai este nimic. nimic! Acum durerea ma omoara! Nu pot sa-mi sterg lacrimile de pe fata! Nu stiu ce sa mai fac! Simt ca ma sufoc!
S-a dus totul, pentru ca un amic de al nostru i-a spus ca eu de fapt nu tin deloc la el, ca plac pe un baiat, ca-mi bat joc de el. Acum, pur si simplu nu stiu sa mai vorbesc. Ma doare si gatul de la atata plans.
M-a durut enorm ca el a crezut ce a spus ala, fara sa ma intrebe daca este adevarat... ca a pus vorbele lui Marius in fata iubirii noastre... Si chestia e ca si eu auzisem niste vorbe foarte urate, dar am pus totul la spate si am trecut peste.
Acum, chiar nu stiu ce sa fac! Jur! MA doare prea tare! Nu am stiut cat de mult il iubesc pana nu ne-am despartit! Chiar il vreau inapoi. Oare se mai poate face ceva? Am incercat s aii explic, dar el spune simplu " nu ai stiut sa-mi rasplatesti sentimentele. Gata. Ramanem doar prieteni ".
Ce as putea face? sad. ps. am fost impreuna 2 luni, in care ne-am intalnit toata ziua, stateam non-stop impreuna. Si m-am atasat enorm de el. Acum, pur si simplu nu mai pot sa zbier, abia mai pot vorbi. Durerea asta ma omoara, este prea puternica. Ajutati-ma. :-

Răspuns Câştigător
| Saiko a răspuns:

Cred că e greu dar speră că va fi bine. Dacă v-aţi despărţit pentru că a crezut că nu-ţi pasă de el înseamnă că l-a rănit pentru că şi el te iubeşte. Starea de rău îţi va aduce şi mai mult rău. Încearcă să faci ceva petnru a-ţi distrage atenţia: Citeşte o carte, joacă ceva, vorbeşte cu prietenii, vezi o comedie dar nimic să-ţi amintească de el. Când vei avea ceva mai multă putere în tine încercă să îi arăţi că îţi pasă de el, vorbeşte-i. Roagă-l să te asculte, explică-i neînţelegerea că totuşi... Dacă nu-ţi păsa de el de ce ai mai fi vrut să vorbeşti cu el, să te explici? Dacă e băiat bun şi te merită va înţelege. Crede-mă. Tu încearcă să fii calmă că nu e un capăt de lume, mereu există o speranţă. (Şi eu am trecut printr-o despărţire dureroasă şi prin multe multe chestii după. Viaţa mi s-a părut fără sens dar e bine să-ţi ai prietenii buni aproape şi să râzi cu ei. Încearcă asta, te vor face să uiţi, cât de cât.)

7 răspunsuri:
| Choco a răspuns:

Hai ma dupa 2 luni tu asa faci? straight face adica cum poti sa iubesti o persoana in halu ala dupa 2 luni? eu m`am despartit d prieenul meu dupa 2ANI si a doua zi deja petreceam si nu stiu c straight face altii care divorteaza ce sa mai zica? dupa 20 d ani? straight face hai mai lasa dramele ca numa dramatizezi straight face pfff

| ALEXANDRA1356 a răspuns (pentru Choco):

Sunt genul de fata care stiu sa tin la o persoana cu adevarat, nu simple copilarii!winking

| ALEXANDRA1356 a răspuns:

Multumesc tuturor happy

| CookieMonsta a răspuns:

Daca nu te asculta pe tine, pune o prietena sa vorbeasca cu el si sa il convinga sa va intalniti si sa lamuriti totul.
E imposibil sa nu mai simta ceva pentru tine.

| Helenèa a răspuns:

Mai asteapta cateva zile, doar cateva zile. Plangi, descarca-te dar ai grija sa-ti pui si gandurile in ordine. Incearca sa-i vorbesti peste alea cateva zile, o sa se mai linisteasca si el, poate chiar realizeaza ca a gresit punand vorbele unui prieten inaintea increderii dintre voi. Dar acum cat lucrurile sunt "calde" orice incercare le-ar incurca si mai rau.Cu rabdarea faci casa buna. Stiu ca e al naibii de dureros, cred ca toti am avut momente de genul.

| madalinacr a răspuns:

Draga...dupa 2 luni d zile nu poti spune ca iubesti o persoana, iar daca pe el la interesat vb lumii asta este o mare problema pentru ca daca tinea la tine indeajuns incat sa nu se bage nimeni in relatia voastra era alta poveste pe cand el a plecat capul la niste vorbe fara sa se asigure ca sunt adevarate! asa sunt barbati, asculta numa ce vor ei si p cine vor ei! ceea ce iti pot zice este sa tii capul sus.si sa nu il fortezi sa'l cauti daca va avea nevoie de tine te va cauta! daca nu asta este mergi mai departe capul sus si nu te lasa doborata de asta cu timpul vei intampina mai multe probleme carora va trebuii sa faci fata si sa iesi la liman! capul sus lady!happy:*

| dayanalove12 a răspuns:

Nici nu-mi inchipui cum te simti tu in momentul asta. e ingrozitor sad. din cate am inteles voi v-ati despartit din cauza amicului lui care a spus ca tie iti place de alt baiat si nu de actualul si el l-a crezut pe amicul sau si v-ati despartit. stiu cum e sa stai cu cineva mai mereu, sa te atasezi de el si apoi sa va despartiti. nu merita ca sa mai plangi. nu merita ca sa mai suferi. VIATA MERGE INAINTE. cuvintele astea dor cel mai rau cand cineva ti le spune, dar asta e adevarul. si eu eram inainte la fel ca tine, nu vroiam sa le aud, dar dupa un timp, dupa ce mi-a mai trecut durerea, am invatat sa nu-mi mai pese si sa cred in cuvintele astea "VIATA MERGE INAINTE". nu te lasa batuta. lasa sa treaca putin timpul si apoi du-te si vorbeste cu el si incearca sa-i explici. spune-i ca tot ce a spus el e minciuna. daca el te iubeste o sa va impacati si o sa treaca cu vederea ce spune unul sau altul. sper ca te-am ajutat puppy dog eyes.
Apropo... nu mai suferi happy. treci peste. happy