| anonimaa199 a întrebat:

Buna TPU :* am si eu nevoie de ajutorul vostru straight face la inceputul lunii august, m`am combinat cu un prieten si am stat impreuna cam 3 luni. la inceput e adevarat ca stateam asa doar "la panarama" sa zic asa, dar cu timpu am inceput sa tinem unu la altu, si ne impacam bine, si "eram 2 scumpi impreuna" ca sa citez persoanele care stiau de noi doi :X dar in octombrie ne-am despartit dintr-o mare prostie sad ideea e ca din seara 'aia' noi nu am mai vorbit deloc unu cu altu. e un razboi al orgoliilor de care eu una m`am saturat si nu mai vreau sa il duc straight face stiu ca acum el are o alta iubita si da, sunt putin geloasa dar nu prea ma intereseaza oh go on. tin la el, dar m`am obisnuit cu ideea ca l`am pierdut si nu vreau neaparat sa ne impacam sau ceva de genu, dar vreau sa pun capapt chestiei asteia si nu stiu cum si ce ar trebui sa fac. pur si simplu daca ne intalnim pe strada suntem ca 2 straini si nu stiu pentru el cum e, dar pentru mine doare. l`as suna dar nu stiu ce ar trebui sa ii spun. l`as chema sa ne intalnim dar habar nu am ce ar trebui sa facem. nu vreau sa creada ca sunt o disperata de aia care, abis, nu poate trece peste sau chestii de asta ca stiu ca a avut parte si de genu asta de fete laughing eu sunt intr-o ceata totala, habar n`am cum ar trebui sa procedez sad heelpbatting eyelashes puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Stii vorba aia - "boala lunga, moarte sigura"?
Daca ar fi sa ne luam dupa asta - si este mai bine sa facem asa - ar trebui sa iei un tratament pentru "boala" ta, sa te vindeci cat mai repede. Medicamentele ce se recomanda in acest tratament sunt: uitare, muzica, familie, prieteni. Pana treci peste asta, crede-ma ca este mai bine sa "uiti" ca el mai exista.

| h3r a răspuns:

Hmm... consideră-l doar un fost din adolescenţă.
El are prietenă, acceptă asta şi o să-ţi fie mai uşor.
Nu te mai gândi la el!

| cristy1993 a răspuns:

Pai daca tu spui ca el deja si-a gasit o prietena/iubita,ma indoiesc ca te-a iubit asa de mult.Cel mai bine ar fi sa incerci sa il uiti,daca te intalnesti cu el pe strada comportate ca el,nu te uita la el,nu il baga in seama,ai sa vezi ca, cand isi va da seama ca tu il iubeai sincer va incerca sa revina la tine, asa se intampla mereu, vrea sa para indiferent si ii reuseste, insa cand va vedea ca tu nu il mai bagi in seama va tresari putin si va incerca sa vorbeasca cu tine.Eu am o vorba: Viata merge inainte indiferent de problemele si obstacolele care apar! Asa ca lasa lucrurile sa vina de la sine.Inca ceva "nu prea cred ca te merita" Ciaowave

| minaj a răspuns:

Nu merita sa lupti pentru el oh go on daca ti-a gasit o inlocuitoare este o persoana de 2 bani!

| CosminutzaAdee a răspuns:

Cred si eu ca esti in ceata! Spui ca esti geloasa dar nu te intereseaza ca el are pe alta, ca nu vrei neaparat sa va impacati dar vrei sa-l suni si sa va intalniti! Gandeste-te mai bine la ceia ce simti pentru el si ce iti doresti cu adevarat in momentul asta. Daca nu te saluta pe strada pur si simplu nu-l saluta nici tu.Asta mi se intampla si mie cu un fost iubit.Nu ma saluta pe strada dar e problema lui.Nici eu nu il salut si nici macar nu ma uit la el.Nu merita!:*