| alinutza_9952 a întrebat:

Am nevoie foarte mare de ajutor ..va spun povestea mai pe scurt. Am 15 ani, am cunoscut un baiat in mai, el are 21de ani in martie face 22..am vorbit cam din mai, dupa am inceput sa ne intalnim foarte des, vorbeam non-stop era ca si cand am fi fost impreuna. dupa cateva sapt m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si i-am zis ca " da ". Totul a fost ok o perioada.dar dupa am inceput sa nu mai vorbim ..defapt sa nu mai comunicam aproape deloc. Si nu numai asta acum nici macar nu ne mai intalnim. daca ne intalnim o data pe saptamana este bine.el este intr-un partid vice-presedinte, imi spune mereu ca are foarte multa treaba, ca nu are timp sa se vada nici cu prietenii darmite cu mine. Ideea e ca totul s-a schimbat brus si nu stiu cum sa interpretez ..de fiecare data cand ne intalnim ..adica o data pe saptamana mereu ajungem la sex..asta ca vrea el.El a fost primul din viata mea. Am impresia ca ma foloseste desii mereu spune ca nu e adevarat si ca daca vreau eu nu o mai facem si etc. Va rog ajutati-ma ..cum sa procedez? Adica nu vreau sa se termine tot.

38 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

" cred ca ma foloseste"...sigur ca te foloseste.
uite ce e baietii care stau cu fete mai mici ca ei cu 6, 7...etc ani ori sunt fraieri si nu pot atrage persoane de varsta apropiata lor ori au un interes.in cazul tau face sex gratuit cu o pustoaica.iti spune un tampit care a facut cateva belele pana acum, nu a stat doar in fata pc-ului dar nu pot sa te oblig sa intelegi ce iti spun... daca iti place situatia nu am nimic impotriva doar ca o sa te trezesti peste ceva timp ca are o preiena de varsta lui cu care are o relatie stabila sau asa ceva si o sa se spuna ca nu te-a vazut in viata lui
stai linistita nu esti singura care a fost pacalita asa...am prieteni care se ocupa cu treburi asemanatoare

| anonim_4396 a răspuns (pentru shadow72):

Toata lumea este diferite, my amigowinking Daca spune cineva ca nu el a omorat acea persoana, desi toate indicile duceau la el, chiar daca sunt sanse de 1% ca el sa nu fie vinovat, poate fi nevinovat happy Sa stii ca exista foarte foarte multe genii care pot sa intoarca totul in favoarea lorwinking Niciodata sa nu judeci o carte dupa copertawinking. Eu spun niciodata sa nu judeci un anime dupa primul episod laughing Din cauza ca sunt un fan foarte mare al anime-urilor tongue Te gandeai macar la asta? big grin Nu tongue

| shadow72 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt certat cu gramatica...am facut literatura in oliceu nu ma critica si tu.ma frate daca la 22 nu este capabil sa o manipuleze pe fetita de 15 ani si este vice-presedinte de partid e un semn de intrebare.
mi-ai vazut avatarul cu personajul code geass si ce ai zis...gata asta e cu anime-urile. poate ca l-am luat poza intamplator

| anonim_4396 a răspuns (pentru shadow72):

We, ai auzit de dragoste? Dragoste adevarata, nu sex. Adica iubire laughing Nu conteaza varstawinking Daca chiar se iubesc unul pe altul (Si sunt sanse) De ce sa nu riste? happy Daca e atenta, nu se poate intampla nimic grav mai mult decat o palma / jignire tongue din partea baiatului catre eawinking Adevarat, sunt sanse foarte mari ca el sa o foloseasca, dar daca nu, si el chiar o iubeste? happy Ai dreptate si tu, pentru ca daca ar fi iubit-o probabil nu ar fi inceput repede cu sexul, dar... Intelege, poate este prima lui dragoste si nu stie cum sa reactioneze ^_^ Orice este posibil tongue In plus, explica-mi si mie ce ai zis in ultima propozitie laughing Eu nu m-am uitat / ma uit la Code Geass tongue Ce vrei sa spui prin : "Gata, asta e cu anime-urile. Poate ca l-am luat poza intamplator"? Are vreun sens? laughing

| shadow72 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am auzit de dragoste adevarata intre unul de 22 ani si o pustoaica de 15 ani doar in carti si in declaratiile pedofililor.nu sunt gegul de persoana romantica sau care vede bunatatea in orice persoana.cat despre ultima fraza am nu conteaza... tampeniile mele.nu lua in seama

| anonim_4396 a răspuns (pentru shadow72):

Bine ma tongue Cand o sa iti gasesti si tu o dragoste adevarata (Poate fi chiar iubita... Sau nu happy. [In caz ca ai]) Atunci sa imi zici asta laughing Hai sa incheiem discutia, nu are rost tongue Nu mai comenta si la acest raspuns, te rog.

| shadow72 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma rogi prost si nu am lua cu "bine ma"....sau asa te-a educat mamica sa spui "bine ma" cand cineva te contrazice?
stiu ce e dragostea adevatata... iubesti si cu inima dar gandesti cu capul

| anonim_4396 a răspuns (pentru shadow72):

Nu te criza frate tongue Eu nu pun la suflet fiecare cearta degeabawinking Si da, asa zic cand ma contrazice cineva, si nu, nu asa m-a invatat mamica laughing Ci taticul laughing Da, iubesti cu inima, si gandesti cu capul, logic tongue Doar nu invers, dar faza e ca trebuie sa stii ce e aia dragoste ca sa intelegi ce vreau eu sa zic tongue Hai gata, cu discutiawinking Nu mai comenta la fiecare raspuns, nu are rost aceasta conversatie tongue Fiecare cu parerile lui happy

| evelyn000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ii dau toata dreptatea lui shadow. tipu clar nu o iubeste si in mod sigur o inseala. e prea mica si el clar prea versat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru evelyn000):

Cum zici laughing Fiecare cu parerea lui tongue Nu vreau sa incep o alta ceartawinking Si de acum nu voi mai raspunde unei provocari, pentru ca este total fara sens...

| evelyn000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti respect parerea, serios. si cred ca poate fi si adevarata dar acum sa o luam logic se intalnesc odata pe saptamna doar sa faca sex si crezi ca e dragoste din partea lui?

| anonim_4396 a răspuns (pentru evelyn000):

Nu laughing Eu v-am zis parerea mea... Dar iti dai seama are si o munca de vice presedinte sau mai stiu eu ce... tongue Ai dreptate si tu, si ceilalti dar nu am de gand sa mai raspund unei provocari. Este total patetic sa ne certam tongue Mi-a placut cum ai zis ca imi respecti parerea, deci am presupus ca nu vrei sa fi rautacioswinking

| evelyn000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Rautacioasa. si asta nu este vorba despre noi oricum, ar trebui sa colaboram sa o ajutam pe aceasta fata sa ia o decizie buna. nu spun ca eu am dreptate sau ca tu gresesti pentru ca amandoua stim ca amandoua stim cum e treaba cu dragostea...e o lama cu 2 taisuri. eu voiam sa evidentiez faptul ca atunci cand esti indragostit nu mai vezi lucrurile dintr-o perspectiva obiectiva si poti lua o decizie proasta. auzi si crezi doar ce vrei pentru ca asta iti linisteste sufletul. eu doar voiam sa evidentiez doar o alta posibilitate dar asta nu inseamna ca tu gresesti sau ca eu am dreptate. doar ea poate stii cu adevarat ce simte el pentru ea si dupa cum se pare se cam indoieste de sentimentele lui....si este un motiv pentru care o face, asta voiam sa evidentiez. kiss kiss si app nu ne certam, doar dezbatem un subiect

| anonim_4396 a răspuns (pentru evelyn000):

Ok tongue Ai dreptatewinking In toate punctele de principiu, in afara de unulhee hee Nu sunt fata -.- De ce toata lumea crede ca sunt fata? Am modificat numele din PaiPente (Nu prea pare nici de baiat nici de fata) In GhostRivaille (E clar nume de baiat) Si ink nu v-ati prins? -.- laughing)) Vreti sa pun la nume: "SuntBaiat" Ca sa va prindeti? laughing

| evelyn000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am crezut ca esti fata pentru ca esti singurul care a spus ca e posibil sa fie dragoste adevarata. lol ce romantic esti hihihi

| Sociopat a răspuns:

Ar trebui sa ramai cu el si sa faceti cat mai mult sex neprotejat. Tipul clar se simte vinovat ca ti-a luat virginitatea si se gandeste la viitorul tau.NOOOOOT!

| OnuOnulică a răspuns:

Copilă, ai 15 ani si nu mai esti virgina? :O
E clar ca te-a folosit lol...

| Alcyon a răspuns:

Un baiat de 22 de ani, nu sta cu o fetiscana de 15 ani decat pentru SEX. Multi baieti la varsta lui, simt nevoia sa o faca dar nu au cu cine, fiindca tipele de 20 si ceva de ani au pretentii. Vor pe cineva cu un serviciu bun, eventual cu casa pe numele lui etc. Unul mai amarat, are slabe sanse sa-si gaseasca prietena. Si atunci, cauta pustoaice, ca alea au mai putine pretentii si-s mai usor de prostit.

| Danysan a răspuns:

De cand au loc acele partide de sex? cred ca dupa ce te-a avut nu prea ai mai contat pentru el -Trebuie sa te obisnuiesti esti doar Fuckingfriend pentru el desii tu ai impresia ca esti iubita lui. Daca te iubeste si esti cu adevarat prietena lui poate sa isi faca timp si pentru tine.Astea sunt vrajeli-acele treburi care le are el asa de il tin ocupat o groaza s-ar putea sa fie pe la vre-una prin pat.E genu de baiat care vrea sa isi faca un mic Harem si vad ca a reusit sa te prosteasca. Poti sa incerci sa intrii tare in el. Daca ma iubesti si ti la mine vreau sa ne vedem cel putin de 3 ori pe saptamana -iar sex facem cand o sa cred eu de cuvinta de acum inainte nu cand vrei tu.Pt ca ce e mult strica. Daca ma iubesti ma vei intelege.Sti cum e vrei sex trebuie sa faci ceva pentru el -Nimic nu e gratis...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy In locul tau i-as spune ca poate ar fi mai bine sa o lasati mai moale cu sexul, si apoi daca tot vezi ca insista, si mai multe, inseamna ca te foloseste :-s Daca nu, si chiar o lasati mai moale o perioada... Sa stii ca si eu am patit asa, dar fara faza cu sexul big grin Nu am facut in viata mea, desi am 17... Faza e ca sa-i spui macar daca nu puteti in real, la telefon, sau poate pe mess / skype, mai stiu eu ce tongue Si cu timpul o sa petreceti mai mult timp impreuna happy Daca se ajunge iar la sex, incearca sa ii spui ca nu te simti prea bine, si ca nu esti in stare sa o faci. Dar in caz ca vrea sa iti introduca penisul inauntru, poarta prezervativ (In caz ca nu folosesti) Si in caz ca te obliga, incerci sa il lasi sa o faca, pentru a nu se ajunge la brutalitate, si apoi spui ca ai fost violata big grin Desi nu prea cred eu ca s-ar ajunge pana aici. E bine totusi sa fii sigura de ceva happy Incet si sigur!winking Mult succes cu el :* Apropo, trebuie sa ai rabdare ca sa va intalniti iar din nou happy Cu rabdarea treci si marea tongue

| ReViNeMaScAtii a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate tu ai citit macar intrebarea?
cum sa o iubeasca din moment ce nici macar nu mai vorbeste cu ea o suna odata pe saptamana atunci cand are chef de...***?

| alinutza_9952 explică (pentru anonim_4396):

Ideea este ca i-am zis, " am impresia ca numai pentru sex, sunt buna ". Si mi-a zis ca sunt proasta, ca daca voia numai asta avea unde sa se duca si nu mai statea cu mine. el e genul de persoana care vrea o relatie stabila. a avut niste deceptii in trecut ( majoritatea fetelor cu care a fost lau insealat )..este si gelos si ne certam si de la asta foarte des.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nushhh, mi se pare ciudat, adica nu diferenta de varsta, ci faptul ca 90% relatia e incheiata, iar tu esti deja bombardata, cool

| Morphines a răspuns:

Dragă fată, conștientizezi faptul că el are aproape 22 de ani, iar tu abia 15?
Genul acesta de relație este foarte periculos!
Termin-o cu acest băiat, cu atât mai mult cu cât el te neglijează și nu-ți mai acordă atenția necesară. Este clar că te folosește doar pentru plăcerile lui trupești, apoi te va alunga, căci ești prea mică pentru el.
Rupe legătura acum, cât încă n-ai apucat să suferi. Căci o vei face.
Și o să revii aici cu o altă întrebare.
Succes și minte multă!

| shadow72 a răspuns (pentru Morphines):

Daca nu s-a desteptat la faza asta crezi ca pe viitor o sa trateze situatiile de genul acesteia cu mai multa minte?

| Morphines a răspuns (pentru shadow72):

Posibil să nu.
Posibil să da.

| shadow72 a răspuns (pentru Morphines):

Poate ca ai ceva anisori si ai vazut cate cava dar m-am impiedicat de cateva cazuri asemanatoare si ghici...0 s-au indreptat

| Morphines a răspuns (pentru shadow72):

Poate că și tu ai câțiva anișori.

| TreiSurori a răspuns:

Baietii de la varsta aia au chef de nebunii nu de relatii, tu esti prea mica pentru el. Deal with it.
Sex? nici vorba! te foloseste pentru ca esti mai micuta, mai 'stramta'

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Domnu vice presedinte este un exemplu demn de urmat pentru senatorii si deputati nostri! legile pe care chiar ei le fac (legate de sex cu minori) ei le incalca...

| NoNameqed a răspuns:

Da, te foloseste

| Dulcicataaa a răspuns:

Pai puneti aceasta intrebare..de ce el nu se intilnea cu o fata de virsta lui si a a les sa fie impreuna cu o copila de 15 ani! pentru-ca pe tine te poate folosi si te poate amagi cum vrea el! Scuze ca-ti spun asta! Dar acesta este adevarul! Si iti spun ca devreme tiai inceput viata sexuala! Da inteleg am si eu prieten am si eu 15 ani! dar eu am jumate de an cu prietenul meu si nu am facut sex! deci te las sa meditezi, si sa iti dai seama cit ii esti de folositoare lui! Doar in pat te vrea!winking

| AnneღU a răspuns (pentru Dulcicataaa):

Nu ai facut sex, da poza ce o ai la profil te cam tradeaza laughing Fata, nu critica daca nu cunosti... Toata lumea zice ca o foloseste... hmmm, dar totusi, nu o obliga nu? Deci, e semn ca-i place si ei. Daca nu ar mai vrea, l-ar lasa balta si gata ..Totusi nu au o asa perioada de timp impreuna incat sa zica ca nu poate renunta tongue

| Dulcicataaa a răspuns (pentru AnneღU):

Hay sa nu criticam dupa aparente..si te asigur ca nu am facut sex! Ai vazut acea poza si spui ca am facut! Hi-hi big grin mi-am dat seama ce fel de persoana esti`si daca voi face sex vei fi prima care vei afla! big grin Fraero! big grin

| AnneღU a răspuns (pentru Dulcicataaa):

Domnisoara de la tara big grin multumesc frumos, dar nu am nevoie sa stiu ce si cand faci tu laughing, usor cu jignirile wave ...sau nu citisesi regulamentul?laughing :-#

| Dulcicataaa a răspuns (pentru AnneღU):

Tii tu cont de regulament! hi-hi! Ma faci sa rid! big grin Stii in partea asta cu țara.nu sunt de la tara! Multumita?big grin

| AnneღU a răspuns (pentru Dulcicataaa):

Se scrie " râd " Ute ca am ajuns sa fac gramatica cu tine! Domnisoara, mai bine apuca-te tu de teme si gura mica!happy

| Dulcicataaa a răspuns (pentru AnneღU):

Uite cine o face pe desteapta! big grin Okey..stii nu-i frumos ce facem noi aici! Daca doresti asa tare imi poti scrie in privat`sa discutam problemele`nu in public!winking Pa pa!