| fgsxbfhg a întrebat:

am si eu nevoie de pareri adica...

aseara am visat ca locuiam cu iubitul meu in alt oras si ca aveam un bebellus eu stiam ca e al meu dar nu am visat ca nascusem ci ca il aveam deja. si am dormit toti trei in pat iar a doua zi l-am intrebat pe sotul meu unde a dormit bebelusul si a zis ca cu noi dar ca a avut febra si a fost bolnav si ca el s-a trezit si i-a dat piept si a avut grija de el si imi spunea ca de ce nu m-am trezit eu, iar cand am iesit in scara bloculuii era o femeie care dadea hainute pentru copii gratis si bebelusul era la mine in brate si zicea sa ii zica ceva dar bebelusul meu nu vb ca era micut nou nascut, si mi-a dat o manusa de bebelus roza si am incercat sa eu pun bebelusului meu dar ii era mare iar sotul nu vroia sa o iau, si eu as fi vrut dar o vroiam pe albastru pentru ca stiam ca bebelusul meu e baiat. mentionez ca bebele nu plangea si era foarte cuminte si frumos...

eu nu sunt insarcinata, nici nu neam propus sa avem un bebelus desi mie imi plac foarte mult copii. ce credeti ca a insemnat vivsul meu... nu ma intereseaza ce inseamna bebelusul ci femeia aceea. pentru ca bebelusul stiu ca e o dorinta pe care subinconstientul meu o realizeaza in vis. oricum cel mai bun dau funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iarta-ma,dar nu sunt un copil si nu stiu sa mint.Nu am voie. Spun doar ce vad acum sau posibil in intervalul urmator.Nu vreau si nu imi place suferinta.

20 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Visurile sunt manfestarile gandurilor noastre reprimate. Tu vrei copii, dar nici macar nu ai vorbit cu prietenul tau despre acest subiect, am dreptate?
Poate ar fi cazul sa vorbesti, sa vedeti si voi ce perspective de viitor aveti, daca aveti un viitor impreuna. Asta e, la un moment dat spui "sotul meu", dar numai stati impreuna fara a fi casatoriti, nu?
Visul tau iti arata ca timpul zboara, urmatoarea data cand vei realiza asta va fi poate cand vei implini 30 de ani, si vei realiza ca nu esti implinita, ca nu esti casatorita si nu ai copii, poate?

| fgsxbfhg explică (pentru Zenithf):

Da vreau copii, imi doresc foarte mult un bebelus, si am vorbit cu partenerul meu despre asta dar spune ca el acum nu are nevoie de galagie de copii, ca asta iar agita foarte mult viata, si ca nu e inca timpul, sa mai am rabdare, sa mai "cresc" laughing
si da spun sotul meu pentru ca suntem impreuna de 4 ani si pot sa spun ca imi permit asta si nu nu suntem casatoriti desi ma cerut de 2 ori laughing
si ai dreptate ca timpul zboara si nu ma simt realizata deloc ca femeie. iti promit ca in seara asta voi vorbi cu el desprea asta. sa stii ca nu sunt o femeie care vrea neaparat nunta pentru ca stiu ca o relatie nu o repara si nu o intretine nici nunta nici copiii. si pot sa spun ca pot sa mai aman nunta, desi normal ca oricarei femei imi doresc sa ma vad imbracata in rochie de mireasa. si un copil mil doresc nu doar pentru noi ci pentru mine in special pentru ca simt ca am un gol imens in mine si foarte mult dragoste de daruit. si nu am neaparat nevoie de el pentru a il creste pentru ca pot sa imi cresc bebele si singura... bye

| Zenithf a răspuns:

Confirmi in mare parte ceea ce am zis eu. Banuiesc ca ai vreo 23-24 de ani, si atunci nu se poate spune ca te grabesti sa faci copii. Pentru o femeie, perioada ideala sa faca copii este inainte de 25 (desi unii zic 30 de ani). Exista n motive ca sa fie asa, nu intru in amanunte. Pentru prietenul tau, ca de altfel pentru oricare barbat, aceasta problema putin il afecteaza, el poate sa faca copii si la 50-60 de ani daca vor muschii lui.
Dar pentru tine... tic-tac, timpul zboara. straight face
Si un lucru care ma enerveaza: zice ca l-ar deranja galagia facuta de micut/a? Ce crede el, ca peste ani ii va fi mai usor?
Referitor la nunta, ia in seama realitatea, e greu in zilele noastre si trebuie sa faci compromisuri, dar ar trebui sa faceti totusi ceva oficial. Eu zic sa va cununati la starea civila si la biserica si sa faceti o masa mica cu cei mai apropiati membri de familie, parinti, frati, nasii vostri si eventual vreo 2-3 prieteni mai apropiati, ceva cam la 20-30 de persoane, pe masura posibilitatilor. Apoi, daca vine o zi in care lucrurile vor sta altfel, puteti face o masa mare, cu tot tam-tamul.
La nunta noastra au fost cred, numai 15 persoane. happy

| fgsxbfhg explică (pentru Zenithf):

ce dragut! merci pentru sfat! da am mai mutin de 23 de ani. si asa consider si eu ca e ideal sa ai copii inainte de 25 de ani. si el nu a spus ca lar deranja unetele mucutului/ei. ci ca asta ar insemna sa nu mai avem timp pentru noi. da oricum vom mai discuta despre asta, eu momentan am sterilet si urmeaza sa il scot in vara sau cine stie poate mai devreme!

da si eu imi doresc ceva de genul cu nunta. dar. am inteles ca dupa casatorie si cunosc foarte multe cupluri care spun "toate au fost bune si frumoase inainte de nunta" straight face si eu nu vreau asta. dar cine stie daca nu merge divortam si ne continuam relatiia asa.laughing cine stie. oricum merci multhappy si casa de piatra!

| Azµre a răspuns:

Astea sunt prostii. Numai crede în vise și superstiții! Gândindu-te prea mult la ele nu-ți face bine. De aceea și ăia bătrâni ziceau să nu zici ce ai visat mai devreme de 12 ziua. ASta ca să uiți ce ai visat.
Așa că i-a aminte și nu te mai gândi la prostii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi este clar din povestirea ta daca iubitul si sotul sunt una si aceeasi persoana.Incercand sa vad dincolo de mintea umana, ai grija ca va urma o interpunere a unei femei in relatia voastra cu urmari nu prea placute. Sper ca ai inteles.Numai bine.

| fgsxbfhg explică (pentru anonim_4396):

pai da sunt una si aceias persoana, si sincera sa fiu nu ma prea incurajeaza raspunsul tau. oricum merci

| anonim_4396 a răspuns (pentru fgsxbfhg):

Iarta-ma,dar nu sunt un copil si nu stiu sa mint.Nu am voie. Spun doar ce vad acum sau posibil in intervalul urmator.Nu vreau si nu imi place suferinta.

| Demonull a răspuns:

Ce raspunsuri care mai de care mai.
Draga visul este o reflectare a realitatii inconjuratoare.Da copilul este dorinta ta, iar femeia probabil o tanti de pe strada care impartea haine iar acum tu ai transpus-o in visul tau.(chiar daca nu iti amintesti de ea) Sunt multe teorii ale visului de la numerosi psihologi eu ti-am spus pe scurtt foarte scurt

| fgsxbfhg explică (pentru Demonull):

Da sa zicem ca ai dreptate. merci

| Demonull a răspuns (pentru fgsxbfhg):

Nu zicem, sigur am dreptate nu cauta interpretari care nu exista.

| stark47 a răspuns:

Visele sunt de fapt rezultatul unei vieti agitate.din cauza streslui, creierul nu se poate oxigena destul in somn.sunt doar imagini aleator aruncate in cortexul tau frontal.stai calma, nu te obosi sa ti explici de ce visezi sau ce inseamna visul. orienteazati energia spre ceva care iti poate aduce satisfactie, cum ar fi prietenul tau!

| fgsxbfhg explică (pentru stark47):

Nu stiu daca sunt neaparat rezultatul unei vieti agitate sau a stresului, si cu atat mai putin pot cred ca e pentru ca creierul nu se oxigeneaza destul. dar ai dreptate cu orientarea energiei spre partenerul meu. merci de idee. bye

| MrSoapte a răspuns:

E clara treaba!
Urca-te pe cea mai inalta cladire, din satul in care traiesti...si sari!

| fgsxbfhg explică (pentru MrSoapte):

Jajaja ce comic esti nu locuiesc intr-un sat laughing din pacate pentru tine si de ce ma rog as sari?

Răspuns utilizator avertizat
| SoloPC a răspuns:

Visele de genu asta sunt dintr-o viata anterioara si tu acum te-ai reancarnat.
Eu am mai visat ca sunt intr-o casa care sitam unde se afla totul dar in care nu am mai fost niciodata dar acest lucru s-a intampla intr-o viata anterioara.
Nu inseamna nimic...

| fgsxbfhg explică (pentru SoloPC):

nu cred intr-o viata anterioara! de abia cred intr-o viata viitoare. dar ma rog nu stiu poate fi. merci oricum

| AndrraElena a răspuns:

Uite este un vis, nu se stie daca va fi adevarat si in plus ce rau putea sa ii faca femeia aia sotului tau?

| fgsxbfhg explică (pentru AndrraElena):

eu nu am spus ca femeia aceea i-ar putea face ceva cotului meu ci. ca uneori poate inseamna ceva anume. nu stiu