| moxiee a întrebat:

Buna TPU.am si eu nevoie de putin ajutor. M-am indragostit de un baiat, si nu este o dragoste adolescentina, ci dragoste adevarata.Ne vedem cam de 4-5 ori pe an, timp de 5 zile, la concursurile de inot. El este din alt oras decat mine.Primul concurs de cand il cunosteam a fost exact de ziua mea, asa ca a venit sa imi spuna la multi ani, si m-a pupat pe obraz.Nu pot explica ce am simtit, a fost mult mai mult decat minunat. Apoi, prietena prin care l-am cunoscut, cea mai buna prietena a lui, imi tot spunea ca ma place, asa ca am vorbit cu el. Ea m-a avertizat ca el este timid, asa ca am incercat sa nu il intreb brusc, ci pe ocolite.Am tot vorbit prin mesaje, iar apoi o prietena de-a mea s-a bagat intre noi, si am vorbit cu el. Din dialogul cu prietena mea, am reusit cumva cumva sa il fac sa ma intrebe daca il plac.si a doua zi, primesc mesaj "asculta, tie iti place de mine? " eu i-am raspuns: "daca spun ca da, ce s-ar schimba?" iar el a spus "multe". dar gandindu-ma ca el este la 300 de km departare, si sigur o sa ii placa de fete de la el din oras, am dat cu piciorul in toata dragostea mea pentru fericirea lui, si i-am spus ca tin la el ca la un amic. A mai venit un concurs, la el in oras.Ne-am tot uitat unul dupa altul, ne salutam, si, stiind ca el e timid, am inceput eu dialogul.Am vorbit putin, dar banal.Intr-o zi din concurs, m-am asezat pe banca, si el a venit langa mine, punandu-si mana lui peste a mea.am stat asa ceva timp, dar nu am spus niciunul nimic, iar apoi au venit colegii lui si ai mei, si fiecare s-a dus in treaba lui. Apoi, am aflat ca o fata a vorbit cu el, si asa s-au pus impreuna.era ca si cand as fi murit. m-am simtit groaznic, de la atata suparare. Dar pana sa se vada, s-au despartit, deci nu au fost impreuna fata in fata, sa zic asa.Asta pana la concurs, cand niste prieteni mi-au spus ca el a fost la ea in hotel, de altfel hotelul in care stateam si eu, dar nu au facut nimic, doar s-au interesat ce au facut. Acum, abia ce am venit de la concurs, concursul care mi-a dat toate parerile peste cap.Cum am intrat in bazin, l-am vazut, m-a vazut, ne-am salutat din priviri, dar nimic mai mult in acea zi.In urmatoare zi, am intrat pe acelasi culoar, si eram tot singuri, el se oprea sa vin langa el, asa am considerat eu, asa ca ma opream.stateam fata in fata si ne uitam unul la celalalt, dar nu am zis nimic. A doua zi, a crezut ca intru pe alt culoar, asa ca s-a mutat, dar cand am intret unde am fost in ziua precedenta, a venit inapoi. A stat vreo 10 minute, apoi a plecat de pe culoarul pe care intrasem ieri amandoi. In ultima zi, el statea pe scaun, iar eu mergeam, si vorbind cu alti prieteni, am dat peste el. Mi-a luat putin timp sa realizez ca era el, iar piciorul meu era intre picioarele lui.Am dat sa fug, dar mi-a pus piedica, si asa am cazut la el in brate. Apoi am fugit, de emotii, credeam ca nu o sa ma pot abtine si o sa il sarut de fata cu toata lumea. Apoi, mai pe dupa masa, am inceput sa plang atat de tare, incat aproape am lesinat. a trecut pe langa mine, asa distrusa cum eram, dar nu a zis nimic. Apoi, am intrat in proba, si cand am iesit, el era cu prietenii lui, razand, iar cand si-a dat seama ca plang, s-a oprit din ras, si a ramas bosumflat.Ne-am uitat ceva timp unul la altul, dar inainte sa imi dau seama, s-a mai terminat un concurs.
Nu mai stiu ce sa cred, mi se pare ca odata ma place, odata nu... Ce sa fac? Cum sa mai procedez? Ce sa mai zic? va rog, am nevoie de ajutor, pur si simplu innebunesc...multumesc pentru timpul acordat.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cam complicata treaba cu el era bine daca venea la tine sau tu la el o saptamana si stateati impreuna oricum merita incercat si daca vezi ca nu merge relatia atunci te separi de el si iti cauti unul in apropiere.

| anca174 a răspuns:

Am citit ca i-ai spus ca ti la el ca la un amic. Acum normal ca baiatul e cam confuz. cred ca ar trebui sa ii spui ca esti indragostita de el si sa va combinatihappy chiar daca stati departe unul de altul daca spui ca e o dragoste puternica eu zic ca va rezista. In vacante puteti sta si o saptamana doua impreuna vine el la tine sau tu la el, la fel si in weekenduri va puteti vedea happy Numai ar atrebui intai sa vorbesti c parintii tai sa fie de acord sa vina sa doarma un weekend la tine. Mai cunosc persoane case se vad doar n vacante si in unele weekenduri si tine relatiahappy
imi urez bafta :*:* si sa fi iubita

| ISaidHelloToMe a răspuns:

Buna!
Problema asta se intampla oricui, dar tu sigur il placi, iar el sigur te place...Ideea e ca dragostea te pune la incercare, dar distanta e prea mare si stii proverbul: ''Ochii care nu se vad, se uita!"
Chiar vreau sa te ajut, dar imi este teama sa iti spun ca daca este asa distanta mare intre inimile voastre nu poate merge ceva mult timp, dar daca chiar il placi sau chiar il iubesti s-ar putea sa existe o cale, dar este foarte grea: sa te muti in acel oras cu el. Ar insemna sa iti pierzi prietenii, colegii, iar sigur banii nu cresc in copaci.
Poate doar sa fie o relatie mai pe ocolite daca nu va vedeti prea des...Chiar nu stiu ce sa iti zic, daca imi vin idei te anunt.

| moxiee explică:

Hei,multumesc tuturor pentru raspunsuri.babyA.chestia e ca eu la liceu vreau sa merg la el in oras, deci. sper sa dureze, si sa incerc sa ma "imprietenesc" din nou cu el.happy