| Allex7 a întrebat:

am si eu o intrebare > Cum pot sa aflu daca sincer ma iubeste persoana de langa mine sau daca profita de mine, uneori o simt aproape ma saruta zambeste cand aude de copilashi mici ma saruta, uneori o simt distanta pe mess nu prea pune intrebari ca orice fata, cuvantul te iubesc il foloseste mai rar in alta limba, cand eu ii spun ca o iubesc ea raspunde *si eu* cum pot sti daca ea e aleasa visurilor mele, eu sunt indragostit pana peste cap de ea nu observ acelasi lucru si din partea ei sau mi-e frica sa nu o pierd, Am suferit mult in dragoste pentru ca de fiecare data am pus *suflet* mi-am distrus inima pentru 2 fete si nu vreau sa se repete nu stiu daca mai rezist mult (Tin sa precizez ca ea este in alt oras ne intalnim odata la 3 saptamani iar de obicei vorbim la tel sau pe mess) Poate ca inca nu e indragostita sufficient de mine. As dori si eu niste sfaturi din partea voastra, va raman dator! O seara placuta si numai sanatate si bucurii

1 răspuns:
| ConnstanntiN a răspuns:

Hmm. relatiile la distanta sunt foarte delicate, ar fi necesar sa faceti un efort si sa va vedeti mai des, nu ma indoiesc de ce simti tu pentru ea, dar cam asta ar fi sfatul meu. (Mentionez ca nu sunt adeptul relatiilor la distanta pentru mine e ca si cand nu ar exista, in concluzie nu am fost pus in postura asta, dar recunosc ca mi-am pus si eu problema asta la modul "cum ar fi daca". nu stiu, sper ca ti-am fost de ajutor)