| anonim_4396 a întrebat:

Salut sad, sa va spun povestea mea. Acum trei saptamani m-am indragostit pana peste cap de cea mai buna prietena a iubitei mele de atunci. M-am despartit de ea si m-am cuplat cu acea fata sad desigur ca fosta mea iubita a suferit f mult certandu-se cu prietena ei, cea din urma sacrifincand prietenia de 10 ani cu ea pentru. mine. Timp de 2 saptamani totul a fost ca-n Rai; pentru mine cel putin... apoi ea a plecat in tabara promitand ca nu ma va uita sad dar iata ca dupa o saptamana intra pe mess si-mi spune ca e indragostita de alt baiatcrying( cand am auzit mi-a cazut cerul in cap sad Spuneti-mi ce sa fac? Sufar foarte tare...credeti ca mai e vreo sansa sa ne impacam?crying O iubesc f. mult chiar daca ea nu cred ca mai tine la mine.=(

22 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îți meriți soarta, ți-a părăsit iubita pentru prietena ei!
Pa, pa.

| Klepto a răspuns:

Vai, vai, vai.
Erai cu o fata, si te-ai indragostit de prietena ta iubitei tale, asa ce ce ti-ai zis, ii dau sut lu asta si ma cuplez cu prietena ei cea mai buna ca n-o se intample nimic.
Iubita ta s-a certat cu prietena ei pentru tine si a dat cu piciorul la 10 ani de prietenie pentru tine.
Doua saptamani ai fost cu ea si dupa ea a plecat in tabara unde s-a indragostit de altul.
Felicitari, esti un porc, ca te-ai cuplat ca prietena cea mai buna a prietenei tale, crezand ca totul o sa fie bine, orice neanderthal si-ar fi dat seama ce va urma, dar se pare ca tu cobori bara inteligentei cu mult sub standarde.
Tu, nebuletinatule, care sari ca un bondar din floare-n floare ai fost ars asa cum ai arso si tu pe fosta ta iubita.Ai avut soarta bondarului, dupa ce ai fost folosit, aripile ti-au fost rupte.
Sincer va meritati unul pe altul.O sa va impacati cand o sa ma impace Darwin cu o persoana care crede strict in creationism.
Sa nu mai spui nimanui "povestea ta" ca rade de tine si cu dosul.

Răspuns utilizator avertizat
| ThePunisher a răspuns:

Ai invatat o lectie: ce dai aia primesti. Ti-ai parasit prietena pentru alta, ai patit acelasi lucru. Mergi mai departe, nu ai ce sa-i faci. Altadata incearca sa nu mai faci oamenii sa sufere, pentru ca vei pati acelasi lucru la randul tau.

| deeea28 a răspuns:

Sa tii minte un lucru: roata mereu se intoarce in viata. Ce i-ai facut tu lu fosta, asta ti-a facut tie actuala. Nu mi-ar fi mare mirarea ca ele sa fi complotat impotriva ta. Eu zic sa tii cont de lectia asta care ti-a dat-o viata si sa-ti vezi de viata ta. In situatia asta, eu n-as mai putea fi cu o persoana care m-a inselat. Inseamna ca nu prea are nimic pentru tine, nici iubire, nici respect, nimic. Asa ca eu zic ca nu te merita. Cauta pe alta care sa tina la tine atat de mult incat sa nu te lase pentru altu.

| biBii07 a răspuns:

Asta se intampla cand alergi dupa doi iepuri straight face nu te alegi cu nici unul. Cel mai bine e ca mai intai sa iti faci ordine in ganduri sa vezi pe cine iubesti cu adevarat pe fosta ta prietena sau pe prietena acesteia. Dupa aia vorbeste cu ea, spune-i ce simtit. Arata-i ce simti tu si fa-o sa inteleaga. Sa fi sigur ca nu poate fi indragostita peste cap de un tip pe care l-a vazut o saptamana, pe langa tine care presupun ca o cunosti de ceva timp. Intr-un final o sa isi dea seama ca e mai comod sa te inteleaga pe tine, nu lua cuvantul comod caatare.

| blamefire a răspuns:

Din pacate, dupa parerea mea, nu mai va puteti impaca.adica sa mai fiti impreuna. daca nu v-ati certat puteti fi in continuare prieteni foarte buni,sau cel putin asa as proceda eu, desi sunt fata.
adevarul e ca si ea a facut un sacrificiu foarte mare pentru a fi cu tine, deci POATE mai sunt niste mici sanse de a fi iar impreuna.eu zic sa astepti cam2 3 saptamani si vezi cum le merge lor relatia. daca nu mai sunt impreuna, daclarai iubirea si incercati din nou.
succes

| Pufi02 a răspuns:

Pai cred ca ti s-a intamplat exact ceea ce i-ai facut tu fostei tale prietene.Desigur ca tu suferi in timp ce fata respectiva se distreaza cu altu.In loc sa suferi mi bine ti*ai canaliza atentia asupra altor lucruri, si sa te gandesti ca daca fata asta a renuntat la prietenia ei e 10 ani cu usurinta pentru tine si apoi dupa 2 saptamani la fel de usor te-a lasat si pe tine nu e tocmai o fata minunta.Ca gasesti 1000 chiar si la pufuleti cu surprizebatting eyelashes) parerea mea este ca trebuie sa vb clar cu ea si apoi cu fost ta prietena si sa ii ceri scuze. Poate ar fi mai bine sa o uiti. sau de ce nu sa o faci si tu sa se simta la felwinking
bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Linna a răspuns:

Las-oooooohappy!
Tu trebuie sa treci peste.
ai trait povestea ta de dragoste si cu fata aia si cu prietena ei cea mai buna. Chiar nu te gandesti ca ar fi putut s-o faca intentionat happy? Ma rog.mai bine nu te mai gandesti la nimic.Cauta-ti alta fata care sa te ajute s-o uiti. cere-i scuze tipei cu care ai stat prima data pentru ca n-a fost frumos ca ai facut. [-x asa ceva nu se facee! Ai grija de acum in colo pentru ca dupa cum vezi roata se intoarce si suferi la fel cum a suferit si prima tipahappy!

| IoanaXxxxx a răspuns:

Buna, deci si prietenul meu a plecat in o tabara cangurul recent, inainte sa plece l-am intrebat daca vom mai tine legatura, iar el mia spun ca DA.Intr-o zii l-am sunat, si mi-a dat o fata la telefon care mi-a spus sa il uit, ca a pus e amana pe el...Am crezut ca mor.
Ei bine astazi suntem din nou un cuplu.ce trebuie sa faci? imprieteneste.te cu niste prieteni deai ei si iesiti undeva, la o distractie ceva.sigur va veni si eawinking apoi arata-i ca esti de treaba, bun.si un secret. FI CAT MAI GLUMET! Noroc!

| IloveDamon a răspuns:

In dragoste si-n razboi, totu-i permisthinking Depresia asta o sa-ti treaca, insa sentimentele nu prea, caci am patit si eu cam la fel, numai ca sunt fata. Daca ea il tine pe acel baiat doar pentru vara, inseamna ca in curand poate vei mai aveasanse de impacare. Pana atunci, tu esti pe primul loc, ai grija sa nu faci nimic prostesc in starea emotionala in care esti. Bafta si sa ne tii la curent!

| cosmin_1969 a răspuns:

Mah frate stii vb aia cine fuge dupa 2 iepuri nu prinde nici unul asa ca cerei din nou prietenia fostei tale iubite si o sa fitsi mai fericiti deoarece pe ea o cunosti mai bine stii ce-i place ce nu si tot asa...baftawinking

| timiHash a răspuns:

Vreau sa sterg intrebarea laughing

| ioana_3928 a răspuns:

Since mai bine te-ai impaca cu fosta. Daca asta te-a lasat pentru ca il place pe altu e clar ca nu e de incredere pe deasupra daca fost inca te mai iubeste te va ierta pentru ca e greseala ta. Mie mi s-a intamplat sa ma insele iubitul cu prietena mea cea mai buna si am ales sa renunt la el si nu la prietena mea cu toate ca ne-am certat destul de mult pe tema asta. :* succes sper sa faci alegerea corecta!

| GeorgeGabriel a răspuns:

1poi nu stiu ce sa zic uita de ea ca mai sunt ff fete frumoase(toate fetele sunt frumoasa asa ca trebuie respectate)
2 daca era vorba despre tine
3 asculta si tu nicolaie guta- viata merge inainte

| lalabell a răspuns:

In primul rand ca nu dai niciodata nu dai niciodata vrabia din mana pentru cioara de pe gard. in al doilea rand ca roata vietii se invarteste mereu...si de obicei iti iei teapa cand faci din astea

| maria_2953 a răspuns:

Frate, daca ea nu te iubeste nu merita sa suferi asa din cauza ei, las-o moarta, sunt sute de fete pe planeta.

| VampyDilY a răspuns:

Nu ai nici o sansa dar gandeste-te cum tesimpti tu acum asa se simte si fosta ta iubita

| tatis a răspuns:

Buna! Daca te`ai indragostit de prietena iubitei tale inseamna ca nu o iubeai prea mult pe fosta ta iubita.Imi pare rau pentru tine, dar nu cred ca vei mai ramane cu acea fata de care te`ai indragostit si acum suferi.Incearca sa o recuceresti, sau ce stiu eu. Succes!

| DarkAngel_3161 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa-i spui astfel...: "E ok, te inteleg...si e mai ok asa,mai bine sufar eu,decat sa te vad pe tine ca suferi,crede-ma ca ma doare ca team pierdut, credeam ca pot avea incredere in tine, si chestii de genu`" pe urma ii va parea rau happy

| Vlad_7843 a răspuns:

Bai micutu`...stai m-a linistit, ca fete cu cacalaulaughing, oricum, ce ai facut tu acolo, n`a fost bine deloc, sa lasi pe cineva pentru altcineva, timp in care " cineva " iti era bun, si era bine cum erati...ai grija data viitoare, nu te mai avanta dupa tot, stii vorb`aia " nu tot ce zboara se mananca ". Data viitoare pretuieste ceea ce ai si mergi pana la capat, cand ai ajuns la capat, atunci uita`te dupa alta. Spor la fete in continuare si nu uita, statistic vorbind, pe Terra sunt 7 femei la un barbat, asa ca, undeva, e cineva careia ii place de tine, pana atunci, simte libertatealaughing ca poate nu te mai intalnesti cu ea prea curand dupa ce iti gasesti alta iubitahappy take carehappy