| 1234Nicolae5678 a întrebat:

Bună TPU.Am și eu o întrebare.
Deci îmi place de o fata din alt oraș.
Ne-am cunoscut când eram mai mici, pentru ca practicam un același sport și participam la concursuri amândoi.
În ultimul timp nu prea mai practicam acest sport. Ultima oara am întâlnit-o acum 1 an și 4 luni, iar eu am început sa o iubesc cam acum 1 an.Stie ca o iubesc, i-am spus tocmai eu prin mesaje, în timp ca mi vorbeam.
Menționez ca e cu câteva luni mai mare ca mine.
Întrebarea mea este:
Ce sa fac în privința asta?
Nu vreau sa o întreb sa fim împreună prin mesaje, mi se pare penibil.As vrea sa ne întâlnim cândva.Problema este ca sunt la liceu (și ea). Merita sa ma chinui? Ce sfaturi îmi dați?
P.S.va rog, fără glume și batjocuri...

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca va cunoasteti de multa vreme si vorbiti in mod curent inseamna ca nu ar trebui sa-ti fie greu sa-i propui o iesire in 2. Pur si simplu cu prima ocazie ivita, transmite-i invitatia prin care sa-i faci o propunere de a iesi la o plimbare cu bicicletele, cu rolele sau pur si simplu pe jos prin parc, sau chiar pe strazi, asa hai hui fara vreo destinatie. Poti fi sigur ca daca va accepta, veti avea si subiecte de discutat incat sa nu va plictisiti si probabil ca si mai mult de atat fiindca stie sigur/precis ca o iubesti. Putin curaj si mult succes!

| 1234Nicolae5678 explică (pentru corbulalbrosu):

Singura problema este ca e din alt oraș...