| Metrocv12 a întrebat:

Am si eu o intrebare... Ieri partenerul meu mi-a introdus 2 degete in vagin si nu mi-a curs sânge, dar cred ca nu mai sunt virgina pentru ca aseara nu am prezentat nicio durere...In schimb astăzi cand am încercat din nou m-a durut foarte tare, e ceva neînregula cu mine? De ce ma doare acum? Este posibil sa fiu inca virgina? Prietenul meu a zis ca nu mai simte Himenul..Va rog ajutati-ma! Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin masturbare in cel mai rau/nefericit caz ti-ar putea leza/deteriora din greseala/neatentie integritatea himenului, sau daca nu este atent sa-l rupa, ceea ce ar putea sa provoace o DEFLORARE doar partiala sau intro oarecare masura a "pasaricii" tale. Deoarece nu a curs sange este posibil sa nu te fi deflorat inca/deocamdata. Iti vei pierde VIRGINITATEA doar in momentul in care ve-ti intretine primul contact sexual, adica prin sexul de dezvirginare, ceea ce se va intampla in momentul in care prietenul tau isi va introduce penisul sau in vaginul tau. Poti sa te masturbezi sau sa fii masturbata de prietenul tau fara retinere, deoarece esti si vei ramane virgina in continuare pana in momentul intretinerii primului act sexual. Este normal sa te doara cand isi baga degetele deoarece intinde peste limite muschii vaginului, durerea apare deoarece canalul existent in vaginul tau are o largime cat sa incapa/intre fara durere in obiect de grosimea unui creion. Dupa mai multe masturbari vaginul se va largi treptat si va dispare si durerea. Multa sanatate.

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sunteti de rasul curcilor, nu sunteti in stare sa faceti un sex calumea, numa sa bagati degetele stiti

| Emilian65 a răspuns:

Dezvirginarea se face numai in urma unui contact sexual normal.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Daca ai de la 17-18 ani in sus,si el la fel, este bine. Pai atat de prost este incat te dezvirgineaza cu mana? O sa faca sex cu piciorul? Avand in vedere ca o varsta majora aduce si o dezvoltare sexuala completa, o sa presupun ca ori himenul tau este elastic si nu te-a deflorat, ori himenul este rupt, dar vaginul nu este nici pregatit si nici suficient de relaxat ca sa faca asta.
Virgina esti pana in momentul in care te va penetra un penis real.Ce face el acum se numeste masturbare.Virginitatea nu sta in himen, ci in primul act sexual.

| EaSports a răspuns:

Totul este bine. Un organism sanatos dupa anumite actiuni trebuie sa doara. Nu te teme, va trece repede.

| ALLiNNaMiRRaBella a răspuns:

Era nespălat pe mâini (prima oară).
Te-ai inflamat acolo.
Nu mai lăsa toți nespălații cu pământ sub unghii să-ți facă „fingering".