| yoannaaa a întrebat:

Acum cateva zile am fost la iubitul meu acasa si mi-a introdus degetul in vagin. A incercat si cu penisul dar m-a durut si nu am mai continuat. E posibil sa nu mai fiu virgina? Tin sa precizez ca nu mi-a curs sange dar stiu ca nu mereu se intampla lucrul asta. De atunci am usturimi si ma doare un pic. Oare e ceva grav? Multumesc!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai esti virgina, chiar daca himenul se poate sa fie rupt doar partial. E normal sa ai dureri cateva zile dupa dezvirginare. Nu uita de prima consultatie ginecologica, care este obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

| mona a răspuns:

Posibil sa te fi ranit si de aceea sa te usture si se poate sa fi inca virgina daca nu a introdus adanc.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic grav depinde cat de adanc a introdus degetul

| abNb a răspuns:

Clar nu mai esti virgina. Si nu are nimic rau ce sa se intample, dar nu uita de consultul ginecologic

| extreme0708 a răspuns:

Nu va putea nimeni sa iti dea un raspuns concret.
Depinde de la persoana la persoana aceata chestie cu defloratul.
Unele fete pot sa se dezvirgineze si prin masturbare daca le aluneca putin mana iar altele se dezvirgineaza complet de abia la prima nasterehappy

| xJeniferx a răspuns:

Si eu am patit chestia asta dar nu am fost dezvirginata.S'a intamplat doar la contactul sexual..si da si pe mine m-a durut un pic si am avut usturimi acum depinde cat de elastic este himenul tau si cat de adanc a introdus prietenul tau degetul

| yoannaaa explică:

Multumesc pentru raspunsuri! Ma gandeam sa nu fie vorbe de o infectie sau ceva de genul asta.