| Cătălinaa7 a întrebat:

Hei
Acum ceva timp prietenul meu mi-a introdus 2 degete in vagin si a curs sange. Se poate sa nu mai fiu virgina?
M-a durut putin, dar nu ceva insuportabil
Vreau sa mentionez ca nu eram in perioada menstruatiei, desi mi-a curs destul de mult sange. Multumesc!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu siguranta nu mai esti virgina. masturbarea de catre partener este considerata act sexual, asa ca te dezvirgineaza oricum. Cel mai probabil s-a rupt si himenul, acesta nu permite trecerea a doua degete. Ai si toate semnele: durere (mica, normala) si sagerare (foarte abundenta, fiindca doua degete sunt cam brutale pentru un himen integru). Nu uiat de prima consultatie ginecologica, obligatorie in prima luna de la inceperea vietii sexuale.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca a curs sange inseamna ca a perforat putin sau de tot himenul, depinde himenul tau cit de strimt sau elastic este, un control ginecologic va elucida daca mai esti sau nu virgină, odata ce a curs sînge numai esti, ai fost penetrata cu degetul ce i drept.Ce varsta ai? Mergi la un control ginecologic urgent.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie nu mai esti virgina daca sa perforat himenul... in practica pana nu faci sex esti inca virgina

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca himenul a fost mai subtire/putin consistent si de asemenea este posibil ca perforatia/gaura existenta in ea sa fi avut un diametru prea mic si prin introducerea celor 2 degete s-a produs lezarea, ruperea sau chiar distrugerea sa. Fiindca acea pielita este strabatuta de o retea de vase de sange, prin ruperea pielitei si odata cu aceasta si a vaselor de sange, se produce o sangerare mai mult sau mai puternica insa diferita de sangele menstrual. Prin deteriorare himenului se produce asa numita DEFLORARE, insa aceasta stare a "pasaricii" tale nu reprezinta si pierderea VIRGINITATII. Esti si ramai virgina in continuare pana in momentul intretinerii primului contact sexual real, al celui de dezvirginare care se va produce atunci cand un baiat/barbat isi va introdce penisul in vaginul tau. Multa sanatate, si masturbare placuta in continuare!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a avut loc un act sexual, inca mai esti virgina.

| minrest a răspuns:

Ai fost deflorata. Doar nu credeai ca ce intra in vagin nu te defloreaza?

| kandaraki a răspuns:

In 1 rand nu e igienic sa isi introduca degetele in vaginul tau, poti avea o infectie.
vorgina mai esti, 2 degete nu e suficient pentru a te dezvirginiza

| DenisaFiliponeza a răspuns:

Bună!