| Simo0Sim a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare imi cam place un baiat care s-a mutat in Italia dar comunicam pe messenger si nu stiu daca ma place pentru ca eu il plac pe el el de fiiecare data cand intru imi da buzz si ma intreabw ce mai fac adica stai ca nu il inteleg uneori chiar vorbeste fara sens. Va rog ajutati-ma dau fundita si voturi puntru orice raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Dxnome_9870 a răspuns:

Daca s-a mutat e mai dificil.straight face Este foarte simplu cum poti afla daca te place happy. Abodreaza un subiect, daca nu il cunosti foarte foarte bine... il poti intreba " Hei, care a fost cea mai lunga relatie a ta? " sau mult mai multe intrebari happy. dar subiecte de genul acestahappy. si iti vei da seama pe reactia lui daca te place... daca iti da buzz de fiecare data cand intri pe mess si te intreaba ce faci, simte ceva pentru tinehappy daca nu ar simtii nimic nu te-ar mai cautatongue.Incearca sa te faci placutahappy. dar daca s-a mutat straight faceeste mai greu, nu prea avetii cum sa pastrati o relatie de dragoste.na dar sper ca te-am ajutat! happy Bafta in continuare! :*

2 răspunsuri:
| Leemonn a răspuns:

Te pot ajuta si eu cu un sfat, am si eu o situatie la fel..Am fost in Austria la Nasa mea..Are un baiat si o fata.Baiatul are 16 jumate si fata are 23..Si ea s-a maritat si de aia am mers, pentru nunta.Din fericire m-am intalnit cu toti din Romania..Si seara cand am iesit afara ca era cald, el a iesit cu un prieten afara, si se uita la mine ca la felul trei..Adika ma sorbea din privire..Si el are o sora..Am mers la un lac, cu nasa care s-a maritat si cu sotul ei, si m-am intilnit cu sora lui, a inceput sa plou deci am plecat acasa si cu sora lui..Acasa dupa ce am mancat am vorbit cu sora lui..si am vorbit de el..eu il cunosc de mult..Si pana la urma in ziua aia era a 3 de cand a fugit de acasa am fost foarte ingrijorata.dar s-a intors acasa..si mi-am revenit.acum vorbesc cu sora sa pe facebook.si o sa-i cer id-ul de mess..Cum suntem la distanta..nu va dura mult.dar si eu o sa ma mai duc in austria si o sa ne vedem si el in Romania.
Dar pentru tine am altceva.
In vacanta sa mergi la el daca nu poti tine legatura si incearca sa te faci placuta. Tine legatura aproape, cerei nr-ul de tel si vorbiti odata pe saptamana..Incearca sa gasiti lucruri in comun..Incearca sa vezi daca te place! Mult succes in continuare happy :* big grin

| bubultzz a răspuns:

Buna`batting eyelashes Uite daca tie iti place de el ai putea sa ii spuismugDar daca esti mai timida nu-i nimic mai lasa sa mai treaca putin timp si poate iti va arata si el ce simte pentru tinehee hee Eu nu stiu cum era el cand era in tara thinking dar daca atunci se uita mult la tine, daca era vesel cand te vedea, sau cand treceai isi lasa capu`in jos blushing si dupa se uita dupa tineday dreaming.dragostea astalove struck Asa poti sa iti dai seama foarte usor dupa comportamentul luiwhistling daca vorbeste frumos si atent cu tinebatting eyelashessau daca esti si putin gelos cand ii zici ca trebiue sa faci ceva si nu ii spui ce anume:O pe ei ii deranjeaza foarte tare asta x_x urmareste gesturile si cuvintele pe care ti le adreseaza thinking Cea mai buna cale e sa ii spui direct "Te plac"blushing, nu astepta sa faca el primul pas alfel il poti pierde.:-s Daca nu esti sigura ca e de incredere [-x, sau daca nu ai curaj no talking poti sa pui o prietena sa il intrebe :d, dar fara sa ii zica ca ai pus-o tu. [-x
Sper ca te-am ajutatkiss Sa ai grija de tine si de voiday dreamingdaca ti la el poti face orice pentru voilove struck te-am pupatkiss fundapuppy dog eyes?