| MeLLa_2137 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi, daca o femeie este insarcinata in luna a 4 a isi poate strange burta cu mainile sau ii este tare burta?happyMultumesc, cel/cea care da un raspuns bun va primi funda; x...
PupiCi:*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In luna a patra sarcina este observabila. Cand femeia sta intinsa pe spate, poate palpa uterul marit deasupra osului pube. Burta nu este tare, decat daca este ceva in neregula cu sarcina.

2 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Teoretic sarcina la 4 luni se observa cat de cat, adica femeia ia ceva proportii.

| BYAAA_5532 a răspuns:

Deja,daca este in luna a4a,se va observa sarcina.depinde de volumul fatuluihappy eu cunosc o fata era in luna a 3a si se vedea burtica mai umflata ca de obicei...big grin