| anonim_4396 a întrebat:

O femeie insarcinata mai in luna a 7-a mai poate ramane insarcinata in acelasi timp? Alexandra

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

In timpul sarcinii, ovarele nu mai produc ovule, ovulatia fiind inexistenta. Prin urmare, o femeie insarcinata nu are cum sa ramana insarcinata in timpul sarcinii.

8 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Pai, cum?!

| unomprintreoameni a răspuns:

O, doamne!

| Lary a răspuns:

Nu prea cred ca se poate asa cevahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, din luna in luna, dupa aceea isi cumpara abonament la maternitate. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
O femeie nu poate avea sarcină peste sarcină.
În schimb poate rămâne însărcinată în perioada de alăptare.
După naștere, la un interval de 20-25 de zile apare "mica menstruație" iar în luna următoare poate avea un ciclu normal.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu nici de cum nu poate ramane

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum naiba sa ramai dupa 7luni iar nu cred in asa ceva

| vasy_7756 a răspuns:

Draguta odata c femeia a ramas insarcinata nu mai ramane deci se poate face sex fara probleme si fara acoperire