| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o mica povestioara, deci, eu nu locuiesc in romania momentan, sunt in uk impreuna cu mama si tatal vitreg dar merg in vacante in rom deci, vara trecuta cand am venit in romania am cunoscut un baiat (ne cunosteam de pe mess, dar atunci a fost prima data cand ne-am vazut in realitate) el m-a placut si eu la fel,. dar din pacate trebuia sa ma intorc inapoi in uk...am tot tinut legatura pe mess...chesti tongue si am inceput sa tin la el intr-un felwinking ma gandeam tot timpul la el.(el nestind asta) acum de craciun, m-am decis sa merg in rom cu orice pret (parinti mei nu erau de acord sa ma lase pentru ca vara trecuta cand am fost nu am mai vrut sa ma intorc inapoi ) si tot am incercat sa-i conving dar nu a mers si m-am hotarat sa fug, mi-am cumparat bilet de avion din timp adica cu vreo 2 saptamana inainte sa plec am mers a fost totul ok eram deja afara din aeroport sa ma urc pe avionu, pana m-a sunat mama. m-a intrebat unde sunt, si i-am zis adevarul ( ea este putin mai sensibila) cand a auzit a inceput sa planga, si zicea k daca nu ma intorc se omoara si chesti, m-a sunat tata-l vitreg dupa.am vb cu el si am ajuns la o intelegere, l-am pus sa jure ca ma lase sa merg cu un unchi si ma intorc, daca nu ma urc pe avion (astea toate pentru baiatul de care am scris mai sus) mama a ajuns la spital straight face nu se putea opri din plans a facut o criza. nu stiu, dar pana la urma tot am fost in rom :X a fost foarte frumos, m-am combinat cu baiatul ala., suntem impreuna si acum. dar problema e distanta.sad. ai mei ma lasa sa merg in romania doar in vacanta de vara, si eu vreau sa merg si de pasti, ce sa fac? pe el il iubesc f mult, deci nu stiu,. aveti vreo idee ce as putea face sa-l conving pe tatal vitregstraight face ca mama m-ar lasa.
imi pare rau ca am scris atat dar am vrut sa ma intelege-ti cat de cat.
Multumesc [si scuza-ti-mi greselile, dar ma cam grabesc, vb aia "graba strica treaba" lol ]

8 răspunsuri:
| jupiterestru a răspuns:

Ce sa zic, respectele mele tanara domnisoara!

| jupiterestru a răspuns:

Si eu stau momentan in UK si prietena mea e in RO, te inteleg perfect, lupa pentru ceea ce vrei si ce-ti doresti, lupta! Asa fac si eu, lupt ca sa fiu cu ea.big grin

| miaonici a răspuns:

Wow...frumos
explica-i tatalui tau vitreg ce simti pentru iubitul tau si fal sa inteleaga k poate avea incredere in tine. si pe deasupra nu pleci de tot pleci doar in vacanta.care ar fi problema?

| Ozone a răspuns:

Wow esti tare daca aveai 17 sau 18 ani poate va gaseati o garsoniera in rom sau roaga-te de taicatu si maicatu.ba mult noroc da-mi funda pls

| raluca44 a răspuns:

Trista intamplare...eu zic sa vorbesti cu tatal tau si sa-i explici cum sta treaba.stiu cum este sa nu poti fi aproape de persoana iubita si sa nu poti sta fara ea pentru ca oiubesti mult. sper ca parintii tai te vor intelege si iti vor permite sa vii cat mai des in Romania, la iubitul tau.sa lupti in continuare pentru el, daca va iubiti cu adevarat si intr-un final totul se va rezolva.mult succes!

| Juiceee a răspuns:

Te inteleg.eu sunt in Germania iar iubitul meu este in Romania.si nici eu nu am voie decat vara sa merg in tara. Faza e ca daca te iubeste si il iubesti cu adevarat,o sa treceti peste distanta.E normal sa fie mai greu, mai ales ca voi sunteti la inceput.Sa fugi nu e un rezultat, ca asta ar insemna sa renunti la familia ta.trebuie sa il faci sa inteleaga ca tu chiar trebuie sa stai cu ai tai,si nu te lasa sa pleci,si daca intelege, inseamna ca tine la tine cu adevarat.Si va vedeti cand se poate, in rest, tineti legatura si vb cat de des se poate. Mult noroc.

| nOnAmE_6909 a răspuns:

Nu are nici un rost.pentru ca el nu tine la mine (tatal vitreg ) tipa la mine cand incerc sa vb de Romania.si daca i-as mai zice ca merg in rom pentru un baiat nu as mai avea nici o sansa.ps. am 16 ani happy

| MariaDinu82 a răspuns:

Deci ma simt grav in asta.Gen eu stau in Germania si am un iubit in Romania si ai mei ma lasa doar in vara sa merg acasa, dar eu am fost saptamana trecuta vreo 11 zile in Romania si nu am vrut sa ma mai intorc si ai mei au zis ca nu mai pot sa merg decat vara cu ei 3saptamani si e super nasol ca nu prea pot sa fac multe si eu vreaj neaparat sa merg de craciun acasa... e naspa rau sa stai in strainatate