| AdelinLucian a întrebat:

Am si eu o problema cu o fata imi place de ea, nu stiu daca si ea de mine... Prima oara am intalnit-o acum un an la sala de kick-boxing dar nu am vorbit cu ea.
Acum dupa 1 an ea mi-a scris pe Facebook ca ma stie de la sala, si nu stia cum sa ma ia, dupa am vorbit cu ea (puneam semne de pupat punea inapoi ), la un moment dat ea zice ca isi inchide Facebooku si mi-a lasat nr de tel sa vb pe wapp (Ea la lasat, nu l-am cerut eu).
Am vorbit pe wapp si dupa cateva zile i-am zis daca puteam sa iesim la un film/suc candva (eu aveam varicela nu puteam in acea zi, i-am zis dupa ce imi trece ), ea a raspuns cu poate sa vada cum se imparte (Are bacul anul acesta si Adminiterea la academia de politie).
Dupa cateva zile a incetat sa mai puna semne (de pupat etc...) si imi raspundea sec, am intrebat-o ce are si mi-a zis ca este stresata cu bacul si adminiterea si uneori nu imi raspunde cand ziceam ca o pup (dadea seen dar nimic...)
Am vorbit cu o prietena despre chestia asta si ea a zis ca ma place (deodata ce a intrat pe mine si mi-a lasat singura nr de tel deoarece ii place prezenta mea), doar ca e stresata cu bacul si adminiterea si este bine sa o lasi in pace cate-va zile iti va scrie ea daca te place.
Voi ce parere aveti? Nu i-am scris de 2 zile si nici ea mie

2 răspunsuri:
| Rob3rt97 a răspuns:

Vorbeste cu ea si clarifica totul mai repede... Daca o sa mai astepti o sa devina din ce in ce mai greu pentru tine si posibil si pentru ea daca simte la fel...

| Mmonicuta a răspuns:

Salut,

E într-adevăr o perioadă aglomerată pentru liceeni şi trebuie să conştientizezi asta. Poţi să îi oferi sprijinul, să o sfătuieşti, dar nu fi insistent!

Aşteaptă să depăsească perioada aceasta, iar pe urmă veţi putea vorbi despre o posibilă relaţie, dacă e cazul.

Succes,
Monica