| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, este urmatoarea: A inceput cand in clasa 1 am vazut o fata care este cu mine in clasa. Imi place de ea foarte mult, si inca imi place de ea si acum(clasa a 6-a) dar. ea este foarte apropriata de alta clasa pentru ca acolo sunt prietenele ei cele mai bune si clasa noastra o paraseste.
Rade la toate glumele mele la tot ce zic amuzant. Cand s-a intamplat ceva amuzant rau de tot vine la mine si da cu palma in mine si se prapadeste de ras si imi spune si mie. Dar eu nu stiu daca ma place, daca m-ar place i-as spune ca o iubesc si daca m-ar iubii as fi cel mai fericit om din lume. Va rog frumos ajutati-ma, cum sa o fac sa fie cu mine. Eu nu stiu daca ma place. Am auzit de la fete, de la baieti ca ea m-ar place dar nu ii cred. Am pus pe un prieten sa o intrebe daca ii place de mine si ea a spus ca suntem doar amici, atat tot. Va rog din suflet ajutati-ma. Dau funda din inima. Va multumesc din tot sufletul meu.

Răspuns Câştigător
| lolez a răspuns:

Eu nu-ti pot garanta ca va functiona,pentru a fi iubit nu e o teoriehappy pentru a fi iubit e nevoie si de Cel de Sus, daca intelegi, asa sa trec la subiect. incearca sa o impresionezi, stai mai mult cu ea, incearca sa o faci sa te placa la scoala/mess/telefon prin ai spune vorbe frumoase, si sa i spui cat mai multe despre tine, nu incerca sa fii tupeist,sau sa-ti schimbi atitudinea cand esti langa ea fi tu insati,ok? stii ce ar mai fi frumos, am incercat asta chiar a mers., ar fi frumos tocmai cand nu se asteapta sai pui o floare in banca, si o "foaie"ceva, pe care sa scrii ca vrei sa fii cu ea ma rog, sau ca vrei sa vorbesti cu ea, incearca sa stai mai mult in preajma ei ok? Si sa nu fi timid, fi tu insati, nu te ambala prea mult,

daca asta nu va merge, poti incerca a 2 oara intr-un mod mai diferit,stiu cum te simti asa pateam si eu cand eram de varsta ta, oricum daca asta nu merge am spus mai incearca, sau cauta pe altcineva, chiar daca tie greu. poti incerca sa te imprietenesti cu prieteni ei, si sa ii rogi sa afle ce fel de baiat vrea respectiva fata, sau chiar sa o intrebi in fata[fara emotii] ce fel de baiat are vrea sa aiba langa ea, sau ce ar trebui sa faci sa te apropii de aia, si sa o rogi sa-ti dea macar o sansa, din pacate asta e cam tot ce poti face la varsta ta...dar oricum sper te ajut, bafta [daca vrei da-mi funda,nu ma supar daca nu big grin,] sper sa te descurci, vezi si tu, am spus. FARA EMOTII, FARA AERE, FARA SA TE DAI IN SPECTACOL, fii tu insati, daca nici asa nu te place inseamna ca asta e, poate altadata

| achilless99 a răspuns (pentru lolez):

Multumesc pentru sfaturi. Ai funda cand este aprobata intrebareabig grin. Multumesc inca o data big grin. Da-mi id-u tau de mess ca sa putem vorbi mai bine acolo. Multumesc anticipat.

| achilless99 a răspuns (pentru lolez):

Dar este foarte apropiata de clasa aia. ce pot vorbi cu ea pentru ca mereu se duce la acea clasa.

| OniGen a răspuns (pentru achilless99):

Pai spune-i ca ti la i-a fa primul pas, dacu nul faci va fi prea tarziu si fate vazut fi tu insati pe urma cand ai de gand sai zici va fi prea tarziu ia se va vedea cu altu si tu o sa iti neci amaru in melodii striste o sa te izolezi si nue e bine nici moral si nici pshi