| Azkadella a întrebat:

Buna TPU.Am si eu o problema.Eu sunt reprezentant avon si in urma cu o luna o fata impreuna cu mama ei au dat comanda de la mine de doua milioane.Eu trebuia sa platesc pe 4 insa neavand cum, pentru ca ea nu mi-a dat banii, am tot amanat.De cate ori ma duc dupa bani ma amana spunand ca nu are acum.Ma ajutati si pe mine va rog? ce sa ii spun ce sa fac? dau funda scuzati categoria dar se citeste cel mai mult si am nevoie urgenta de sfaturi.Va astept si va multumesc. pup

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Produsele pot fi returnate daca nu cumva le-ai dat pe incredere ca vei primi banii!

| kittysor a răspuns:

Foarte nasol! atat fiica cat si mama au un caracter de 2 lei (oare de ce au comandat daca stiau ca nu au bani?)
Cred ca cel mai bine le spui foarte ferm ca pe data X tu trebuie sa predai banii care Avon! Ca tu esti oarecum "o angajata" si ca nu o poti amana la nesfarsit!
Trebuie sa fii foarte clara si sa le spui ca trebuie pana pe data X sa faca rost de bani!

bafta!

| Azkadella explică:

Intr-adevar este o lectie.parintii stiu cel putin tata stie dar nu ii pot zice sa plateasca el pentru greseala mea. O sa merg cam peste o ora la ea si ii zic ca am nevoie urgent de bani:*asta este am gresit

| Azkadella explică:

Da buubuu dar eu nu pot plati de la mine

| magicianul19 a răspuns:

Este dificil in aceasta cauza. dar asta cu siguranta este o lectie pentru tine. voerbeste cu parintii tai si spune-le ce ai patit daca nu le-ai spus. daca nu iti dau bani spune-le ca ai sa mergi la politie spune-le orice numai sa-ti de-a bani.

| AmIraPrinceSs a răspuns:

Pai eu stiam ca in termen de 10 zile poti returna produsele daca nu le ai desfacut ...park...citeste pe spatele revistei ca acolo stiu sigur ca scrie despre returnare.

Succes :*:X

| BuuBuu_6473 a răspuns:

E simplu.

Ii spui clar ca daca nu se achita la timp mai bine sa nu mai comande de la tine.
Simplu!

:*
Bafta!

| Madalina_7581 a răspuns:

Si mama este reprezentanta la avon
pai ii spui ca daca nu achiteaza banii la timp nu mai au ce sa comane de la tine
dar bani tot nu o sa tii dea
nu stiu ce sa zic
spune-le ca o sa vina aia de la avon sa le ceara bani
sau ceva chesti din astea
gaseste t ceva

:*:* bafta