| jasmine11 a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema... ieri am fost singura acasa cu prietenul meu. avem 7 luni impreuna iar el imi zicea intotdeauna ca o sa ma astepte catii ani vreau eu pana o sa imi incep viata sexuala cu el pentru ca ma iubeste enorm de mult si nu m-a inselat nici o data. ieri fiind singuri m-a saruta(eram in pat) m-a mangaia si a inceput sa ma dezbrece prima data nu l-am lasat. Apoi m-am lasat dusa de val in batele lui si am facut dragoste a fost unpic dureros la inceput dar dupa aia nu a mai fost. iar el a avut multa rabdare cu mine cand vedea ca ma doare se oprea si continua mai incet. si vreau sa stiu daca e bine ce am facut (am 14 ani) pentru ca si eu il iubesc enor si nu as vrea sa il pierd niciodata si la fel si eu. ofer funda

Răspuns Câştigător
| Raduku14 a răspuns:

Adela, fiecare cu cunostintele lui...
Nui nici o problema daca te-o durut.Asa sunt toate fetele prima oara. Daca il iubesti, nu ezita sa nu o mai faci. Pana la urma, a 2-a sau a 3-a oara prinde gust si tot asa mai departe. Eo am o prietena de 14 anii si sunt cu ea de 8 lunii impreuna, dar fara nici o speranta. Inca n-am reusit... Mi-as dori sa am o iubita ca tine.
Nui problema daca ai facut asta. Dar faceti cu cap.
Ai grija de tine!

11 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ai făcut o greşeală crezând că o să-l ţii lângă tine pe prietenul tău întreţinând relaţii sexuale cu acesta. Eşti prea mică şi automat expusă riscului de a face cancer de col uterin, va trebui să mergi la control ginecolog la 6 luni/1 an şi având în vedere că eşti la început şi probabil nu destul de matură ca să fii informată despre riscuri, poţi face marea greşeală să foloseşti metoda coitului întrerupt în urma căreia poţi contacta o BTS sau te poţi alege cu o sarcină nedorită. Asta vrei? Să îţi distrugi viaţa din cauza unui copil apărut la momentul nepotrivit? Nu prea cred.
Dacă vrei să afli anumite informaţii despre viaţa sexuală, citeşte aici : http://www.seximus.ro/, apoi fă testele care sunt acolo.
Baftă!

| TeoPT a răspuns:

In nici un caz nu e bine laughing Esti batuta in cap.

Felicitari, ti-ai crescut de MINIM 9-10 ori riscul de a face cancer de col uterin decat o fata care si-a inceput viata sexuala la o varsta potrivita.
In scurt timp iti vei pierde demnitatea ca persoana. De acum incolo el va vrea numai si numai sex de la tine.
Macar v-ati protejat? Poti contacta o multime de boli cu transmitere sexuala, asta ca sa nu mai vorbim de sarcina.

Felicitari, ti-ai distrus viata big grin

| 4ever_5725 a răspuns:

Sicer daca il iubesti si el te iubeste ai facut bine.dar ai grija sa nu fi ramas insarcinata daca nu te-ai protejat.si daca te-a durut e ceva normal la o fata cand face prima data so doara dar el tia aratat ca te iubeste si cand te durea se opre si facea mai incet asa ca stai fara griji nai omorat pe nimeni ai facut ceea ceai simtit cai bine sa faci.bafta funda?

| danypoli95 a răspuns:

Daca te-ai simtit bine nu-i rau...

| monicutza_5552 a răspuns:

Eu nu as fi facut... mai ales la 14 ani, atunci cand nici macar nu stii ce inseamna dragostea adevarata

| Asdfghjklasdfghjkkl a răspuns:

Hey. totusi nu prea e bine ca ti-ai inceput viata sexuala.Pana la urma esti copil si trebuia sa mai astepti.De, acum nu-ti zic ca ce-ai facut tu a fost gresit, dar totusi, gandeste-te si tu putin.Ce-ar fi zis mama ta daca i-ar fi zis cineva? Sau, nu esti dezvoltata.Mai bine doar te saruta-i, va mangaiati dar nu mai mult.Acum sper ca totul o sa fie bine pentru amandoi si sa nu va despartiti deoarece toti baietii asta asteapta de la o fata si dupa o lasa balta... Succes in relatie. fundita? happy

| QuitQusifor a răspuns:

Folosete Prezervativele

| SuperMagicSmile a răspuns:

Asteapta 9 luni.sa vedem daca te mai iubeste atunciwinking

| AnnyKllau a răspuns:

Daca dupa cateva zile o saptamana nu mai da nici un semn poti sa stii de ce! cum zice emo7ela

| Tnek_9870 a răspuns:

Mai adela da tu inventezi intrebarile astea? Ca nu corespunde niciuna cu realitatea.

| Tnek_9870 a răspuns:

Erai sigura acasa? Hmm oare cu cine laughinglaughing, Prostii, sau totusi ceva folositorbig grin