| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema, in urma cu o luna mi-am inceput viata sexuala, am facut sex cu prietena mea atat cu prezervativ cat si fara dar nu mi s-a rupt "ata" nici chiar cand am facut mai pe "uscat" si ea e stramta...si problema e ca neprotejat nu pot face in anumite pozitii pentru ca ma doare foarte tare, la nastere am avut fimoza( o problema des intalnita la copii nascuti cu cezariana pe atunci prin '94) dar totul s-a rezolvat prin o mica operatie la scurt timp dupa nastere, nu am avut nici o data probleme pana nu am facut neprotejat, si credeti-ma ca m-am chinut totusi sa incerc sa o rup cand am penetrat dar degeaba, doar ma durea foarte tare si degeaba, si imi este putin asa sa merg la doctor ca sa rezolv aceasta problema...

Răspuns Câştigător
| MelindaS a răspuns:

Scumpule ata aceea cum o numesti tu nu e neaparat nevoie sa se rupa sunt barbati care au 40 de ani si nu e rupta.Trebuie sa ai mare grija cum o faci si protejati-va nu va jucati, normal ca te doare daca totul e pe,, uscat" nu e placut nici pentru tine dar nici pentru ea crede-ma.Si nu te chinui sa o rupi lasa-te asa cum esti ca esti ok, neproteja-ti sa nu o mai faceti sunte-ti prea tineri pentru a intampina Doamne fereste vreo grozavie.Succes si grij' de voi.

2 răspunsuri:
| Chocolateangeeeel a răspuns:

Nu este nicio problema stai linistit.Si iubitului meu i sa intamplatt la fel il durea foarte tare cand o faceam fara prezervativ si nu mai putea continua.Nu este neaparat nevoie sa se rupa pentru ca oricum nu se schimba nimic, asa ca stai linistit.Doar la negrii li se taie de la nastere tocmai si de aici mitul ca sunt mai dotati.CE te sfaturiesc si iti spun din propria experienta... Sa nu o mai faceti fara prezervativ pana nu o sa fiti responsabili de anumite greseli care se pot intampla accidental!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa iti faci griji, nu este obligatoriu sa ti se rupa.Sint multi barbati care ajung la virste inaintate si nu se intimpla asta. Aveti grija de restul problemelor care pot apare.Numai bine.