| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU
Astăzi am făcut pentru prima dată dragoste, țin să zic că o oră am făcut și încontinuu mă durea, simțeam cum mă ustură himenul insuportabil, nici nu am simțit plăcere de durerea aia insuportabilă, a curs sânge, dar degeaba pe mine tot mă durea, și da, am făcut degețica și fac adică nu eram chiar așa de strâmtă...incăpeau 2 degete..de-ale mele...de-ale lui nu știu, și am încercat să-i zic să o bage mai tare, mai încet, mai adânc, crezând că poate nu s-a rupt tot himenul și că are nevoie să fie mai mult forțat, dar durerea era mai mare rolling on the floor (am încercat diferite poziții)
Vreau să știu dacă data viitoare când voi face voi mai avea aceleași dureri...
Sau imi voi reveni și va fi ok

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod sigur si urmatoarele contacte sexuale (al caror numar nu poate fi anticipat), vor fi aproape la fel de dureroase, dar cu timpul penetrarea va deveni tot mai usoara pe masura ce se va largi canalul vaginal ca urmare a intinderii fibrelor musculare. Nu exista nicio legatura intre durerea resimtita si ruperea himenului. Multa sanatate!

| Dumitru_Doru_1953 a răspuns:

Ati exagerat cu durata, prima data, mai ales cand te doare, nu faci decat deflorarea, nu performanta. Din cate stiu eu, aproape toate fetele au dureri/disconfort la primul contact, poate si la al doilea dar apoi vei putea spune ca a meritat sacrificiul si daca stiai ce placut este, renuntai mai demult la degetica. Numai daca, Doamne fereste, ai ceva probleme, infectii, malformatii, atunci s-ar putea sa nu ai placere pana nu scapi de probleme. Bafta, sa ajungi in al noualea cer data viitoare. Apropos, la degetica aveai orgasm, iti placea? daca da, sperantele sunt intacte.

| ButterflyFly6 a răspuns (pentru Dumitru_Doru_1953):

Nu cred ca am nimic, adica nu am intampinat deficiente...
dar ideea e ca himenul nu mi s-a rupt din prima, ci pe parcurs...de aia nu stiu, am crezut ca e ok, dar mi e teama ca a 2-a oara va fi la fel de dureros...