| kry_2795 a întrebat:

am si eu o problema. L-am cunoscut pe iubitul meu care e cu 23 de ani mai mare ca mine, nu e o probolema ne intelegem minunat. dar cand ne-am cunoscut i-am spus ca eu facusem prostitutie cu putin timp in urma si ii spusesem absolut totul cu detalii.pe moment a fost ok dar acum avem 10 luni impreuna si foarte des imi aminteste si imi spune ca nu isi poate scoate chestia asta din cap, ca isi imagineaza cum o faceam cu altii si asa mai departe.Este un cosmar pentru mine, eu il iubesc enorm si el pe mine mi-o spune des si a zis ca nu poate traii fara mine dar asta il deranjeaza si nu poate traii asa.Nu stiu ce sa mai fac cum sa ii explic, da-ti-mi un sfat sa pot sa il fac sa isi scoata asta din cap ca nu mai suport nici eu asa.Ne iubim mult si nu vreau ca din cauza trecutului meu sa ne despartim.VA ROG MULT, DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| niki a răspuns:

Si batran si cu pretentii! cand el iti reproseaza trecutul tau, incearca sa ii explici ca e cu 23 ani mai batran ca tine si in acesti 23 de ani si el a avut nenumarate partide de sex,cu una sau mai multe femei,asa ca sa incerce sa isi pastreze comentariile. si urmatoarea data cand vrea sex,da-te ranita si spune-i ca nu poti,ca te simti jignita de comentariile lui,si ca te simti folosita de el ca si de ceilalti! nu e singuru barbat de pe lume,mai sunt si altii mai tineri si mai buni, asa ca el e cel ce pierde, nu tu!

7 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Da pai si eu daca as fi cu o fata care a facut asa ceva mi-ar fi greu sa nu ma gandesc ce a fost...in fine acum depinde de om,eu cu greu m-as fi combinat cu una care a lucrat acolo! In fine, ideea e ca nu prea ai cei face mereu se va gandii adica daca te iubeste asa mult e si gelos rau cea de duce la partea cu amintitul... niko are dreptate dar nu-i doar de orgoliu, eu sunt baiat si stiu cum e cand iubesti pe cineva multhappy si da te poate parasii daca il cicalesti 24/24 lasa-i timp de gandire alea alea stii tuhappy

| niki a răspuns:

Si ce daca nu a facut pe bani? tot sex e si ala! spune-i ca asa ti-ai capatat experienta de al satisface,si ca daca te iubeste trebuie sa treaca peste asta! cred ca i s-a urat cu binele,pune picioru in prag si impuna-te,ce daca e francez? tot mos e,tot o p*** flescaita are ca si romanii de varsta lui,asa ca spune-i ca nu e superior! si explica-i ca tu esti ca o floare si el e un mos, tu ai o viata inainte, un viitor, el...mai putin cu vreo 23 de ani! el pierde mosi ca el, daca nu te deranjeaza, o sa mai gasesti! esti in Germania cu el acum? arata-i ca lumea nu se invarte in juru lui! si ca tu esti cea care ar trebui sa faca fite, nu el!

| niki a răspuns:

Toti strainii sunt asa,eu am fost si in Germania cateva luni si stiu cum sunt nemtii de legisti, daca are vreun prieten neamt e posibil sa se lase influentat! de ce nu te duci la el? ti-ar fi mai usor sail ai langa tine, asa ar trece peste toate astea mai usor

| niko_7262 a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca trebuie sa-i vina foarte greu ca de fiecare data cand intretineti relatii sa-si aminteasca ca tu ai mai fost si a multora inainte.Barbatii sunt detinatatori de un gigant orgoliu, daca ma intelegi. E important ca va iubiti, si daca iubirea este atat de mare atunci sanse exista.
Insa tu nu ar trebui sa fortezi lucrurile. Trebuie sa intelegi ca marturisirea ta nu este tocmai ceva intalnit in fiecare zi si sa te astepti ca lucrurile sa decurga normal pentru ca nu este asa.Va fi o pata mereu asupra relatiei voastre.
Trebuie sa-i acorzi timp de gandire.Nu trebuie presat si nici cicalit. Oricand te poate parasii, de asta trebuie sa fi constienta, si ca asta sa nu se intample trebuie sa fi rabdatoare si sa-i acorzi timp.
Altceva nu stiu ce ar trebuie sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubitul tau este doar un maaaaareee prefacut! Sunt absolut sigur ca iti iubeste doar infatisarea, lasand la o parte caracterul tau (care presupun ca este OK, daca ai avut curajul sa postezi asta, aici). Kry, asta nu te iubeste pentru ceea ce-i poti oferi ca femeie in viata de zi cu zi, asta te vrea doar pentru partide de sex sublime. Poate ca ti-o spun direct si te deranjeaza, dar asta cred eu.
Sfatul meu: scapa de el si cauta sa gasesti un tip care te apreciaza pentru ceea ce esti tu ACUM! happy

| kry_2795 explică:

Niki el va zice ca da a facut dar nu pe banii ca mine, si a avut 3 neveste pana acum cu fiecare un copil si relatii lungi nu stiutiu ce sa mai zic de iubit ma iueste mult pentru ca a zis ca nu poate sa se desparta de mine ca ma iubeste si ca i-am facut praf sentimentele si psihicul ca tot mereu se gandeste si ca asa nu poate traii, nu mai stiu ce sa fac si ce sa ii zic el e francez si lucreaza in Germania poate de aia e asa.nu stiu habar nu am ce sa fac! va multumesc pentru raspunsuri.mai astept in continuare

| kry_2795 explică:

Nu nici.el sta in Germania eu in Romania! pai asa este dar totusi el e un tip f gelos si cere f mult respect de la oameni si nu stiu cum sa iti zic ai un id de mess sa vb mai multe?