| vio4u a întrebat:

Cu 4 ani in urma am cunoscut persoanape care o iubesc enorm, de atunci suntem impreuna, ne intelegem super, pana vine vorba de prieteni lui, care tot timpul sunt alti, pentru ca ii intorc spatele la greu. Nu pot spune ca nu ma iubeste, pentru ca ma face sa simt ca sunt iubita, dar in prejma lor uita definitiv de mine, adica 3-4 zile pe saptamana. Vreau sa-i captez atenitia doar pentru mine, nu sunt egoista, dar pur si simplu lumea mea e cladita in jurul lui si fara el eu nu exist.Am incercat sa vorbesc cu el sa-i explic ca sufar si ca ma doare ca e indiferent, am avut si cateva tentative de...(stiu ca am gresit, dar nu il iubesc mai presus de orice). Cum sa-i mai explic, cum sa-i mai cer atentie, cum sa-l fac sa intelega ca orice lucru are si o limita si ca nu mai e copil (are 23 de ani)ca sa se poarte asa?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

E o diferenta intre barbati si femei in acest sens. Femeile sunt posesive, ar vrea sa fie cu barbatii lor tot timpul, barbatii sunt mai liberi de felul lor, au nevoie de momente in care sa fie fara ele, fie singuri, fie cu prietenii. Cind eu m-am casatorit, am dat de aceeasi problema. Pur si simplu sotia mea ma sufoca. Si mi-am luat o "amanta"happy, bicicleta (sunt un mare fan la ei), cu care ies de fiecare data cind simt nevoia sa fiu singur. Lucrurile s-au mai echilibrat, desi mai sunt probleme, insa incep din nou sa o pot asculta, sa ii acord atentie, sa nu ma simt sufocat. Ai grija, poate si tu il sufoci, poate insisti prea mult, poate il doresti prea mult. Si daca nu va reusi sa gaseasca o solutie, il vei pierde cu siguranta. De aceea, lasa-l mai lejer, si il vei cistiga, vei vedea ca el se va intoarce la tine.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

El vrea sa isi administreze timpul cu prietenii si cu tine doar acum nu sta numai in preajma ta sa te alinte si trebuie sa ii respecti decizia ori cauti unu care nu are prieteni sa te toace la cap toata ziua.

| ostea a răspuns:

Faci o mare greșeală încercînd să-l apropii de tine prin tentative de...
Ai vrea să stea lîngă tine din milă?
Trebuie să fii atentă la toate cuvintele care le folosești altfel se simte neînțeles și se depărtează și mai tare de tine.

Acceptă-l cum este el, dacă zici că îl iubești cu adevărat.
Poate nu știe cum să-și arate afectiunea față de tine.

Un om care pare mai indiferent, nu înseamnă că nu are sentimente...

O să își dea seama el de absolut tot ce se petrece, important este să nu îl sîcăi la cap.

Nu trebuie să te învinovățești pentru ceea ce se petrece, incercați să vă echilibrați relația.
Comunică cu el, dar mare atenție cum te exprimi.

Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E prost mai fata.si te iubeste doar cand ii trebuiesti. daca ar sti sa iubeasca, i-ai trebui in fiecare zi in fiecare minut sau secunda.dar am mari indoieli, ca te-ar iubi.

| dinutza_9529 a răspuns:

Pur si simplu ii spui hai sa iesim in oras la un suc el cu prietenii si tu cu prietenele toti in gasca ar fi frumos si poate te imprietenesti si cu prietenii lui si el cu prietenele tale, cel putin ar trebui sa iesiti mai des toti poate se ve intampla ceva frumos si nu va mai fii ca trecutulbig grin

| vio4u explică:

Am incercat sa ies cu el sau in timp ce el iese cu ei sa ies si eu fara el dar nu e de acord ca nu ii plac prietenele mele, la toate le gaseste defecte, iar prieteni lui nu suporta fete sa iasa cu ei pentru ca nu se simt in largul lor