| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema mai grava. Daca cititi intrebarile mele anterioare o sa aflati ca prietena mea s-a mutat din oras... la aproximativ 400 km distanta. urma sa se intoarca inapoi dupa revelion dar s-a intamplat ceva urat. ea a fost violata intr-o seara.Ea nu mi-a spus din prima asta. a trebuit sa o fortez sa imi zica.si eu sunt singurul care stie.de camd s-a intamplat acest incident ea nu mai vorbeste cu nimeni. foarte rar cand imi raspunde la telefo.Acum nu mai vrea sa se mute nici inapoi pentru ca ii este frica sa nu afle maicasa. Dupa parerea mea mama ei ar trebui sa stie dar... De atunci ea imi ascunde multe lucruri. si se interiorizeaza foarte mult. crede ca poate sa treca singura peste aceasta problema.
Ce ma sfatuiti sa fac in aceasta situatie? sa ii spun mamei sale sau ce sa fac? va rog frumos ajutati-ma sunt disperat. dau FUNDA

Răspuns Câştigător
| Hieer a răspuns:

E si bine, e si rau sa ii spui mamei ei.

Daca ii vei spune efectiv iubita ta se va supara pe tine, se va desparti de tine...tu vei sufert e.t.c. Te va intreba de ce nu ai lasat-o pe ea sa faca asta...
Poate in viitor cand va intelege ca ai facut un lucru bun, poate atunci te va ierta.

Si daca nu ii vei spune se poate sa se m-ai intample inca o data asta..doamne fereste. Poate baietii aia, fac si acum ''victime''...

Sper ca te-am ajutat cu sfaturile mele!

| Ady994 a răspuns (pentru Hieer):

Nu mai intereseaza daca sufar eu. si daca se desparte de mine... asta e. eu vreau ca ea sa fie bine si sa traca cat mai repede peste aceasta problema. si poate mai tarziu is va da seama ca i-am facut un bine

| Hieer a răspuns (pentru Ady994):

Pai si crezi ca va trece mai repede peste asta daca ii vei zice mamei sale? Ok va fi langa ea...dar chiar nu stiu...Eu daca as fi in locul ei, nu as putea sa trec peste asta never.

| Ady994 a răspuns (pentru Hieer):

Nu neaparat ca va trece peste dar va gasi o alinare... ea in momentul asta ii vede pe toti ca pe niste dusmani. poate daca mama ei ar fi langa ea i-ar fi mult mai usor sa mearga mai departe

| Hieer a răspuns (pentru Ady994):

Pai...tu nu erai alinarea ei?

| Ady994 a răspuns (pentru Hieer):

Asta imi doresc sa fiu... dar cat de mult te poate alina o persoana prin telefon? insa daca as convinge-o sa se mute inapoi in orasul meu ar fi mult mai usor.

| Hieer a răspuns (pentru Ady994):

Nu te-ai gandit ca ea nu vrea sa se m-ai intoarca in orasul tau pentru ca atunci cand venea la tine, s-a intamplat asta? Poate de asta este m-ai distanta acum cu tine. Cred ca ea se gandeste ca din cauza ta ''s-a intamplat tot'', daca nu venea la tine poate nu se intampla....nu as vrea sa trag concluzii pripite, si sa zic niste prostii acum.

| Ady994 a răspuns (pentru Hieer):

Nu s-a intamplat cand venea la mine. s-a intamplat cand venea de la scoala. Au prins-o niste "tipi" in scara blocului. din cauza asta vreau eu sa se intoarca la mine in oras. ca sa ma asigur ca nu se va mai intampla nimic de genul asta.

| Hieer a răspuns (pentru Ady994):

Aaa..deasta am si zis sa nu spun prostii nu stiam sigur cum s-a intamplat...Incearca sa o faci sa inteleaga ca langa tine e mult mai bine, acolo in orasul tau.

| Ady994 a răspuns (pentru Hieer):

Cam asta incerc sa fac

| Hieer a răspuns (pentru Ady994):

Succes laughing sper sa reusestilaughing

| Ady994 a răspuns (pentru Hieer):

Mersi mersi

18 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

Salut! Eu daca eram in locul tau... nu stiu daca puteam rezista. Deci, primul lucru care trebuie sa-l faci este sa-i informezi parintii. Indiferent daca se supara pe tine trebuie neaparat sa-i informezi parintii.

| geogen a răspuns:

Parintii fetei trebuie sa stie iar cei vinovati pedepsiti, vorbeste tu cu ai ei si spune-le, probabil ei ii este teama si rusine

| Ady994 a răspuns (pentru geogen):

Da. ii este rusine. cand vorbesc cu ea si ii zic ca trebuie sa vorbeasca cu mama ei imi spune ca oricum nu o intelege. ca pe ea nimeni n-o intelege. a intrat intr-o depresie foarte urata

| geogen a răspuns (pentru Ady994):

E viol cu sa nu o asculte mama ei,e imposibil,sa sta asa, vorbeste tu cu ai ei, daca e in depresie se poate ajunge mai departe, Doamne fereste sa nu faca vreo prostie, cati ani are ea?

| Ady994 a răspuns (pentru geogen):

Are 16 ani...

| PopandaulX a răspuns:

Du-te la ea unde sta acum, afla toata povestea si de ce nu vrea sa-i spuna. Daca nu e mai mult decat ce ne-ai zis tu convinge-o sa spuna. Nu cred ca e scump un bilet de tren pana la ea.

| Ady994 a răspuns (pentru PopandaulX):

Nu e vorba de bani... dar eu am niste probleme aici si nu pot sa plec. nu conteaza ce probleme