| andreea263 a întrebat:

Buna Tpu.Am si eu o problema pe data de 1.04. 2014 am avunt un contact sexual protejat ieri trebuia sa imi vina ciclu si nu a venit azi am facut un test de sarcina si a iesit negativ am de ce sa ma ingrijorez pot sa fiu insarcinata?

8 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

UUUU,felicitari,o sa avem un nepotellaughing
Ai inceput luna cu dreptu, n-am ce zice

| mihai69 a răspuns:

...am de ce sa ma ingrijorez?
===
Evident! DOAR ERA 1 APRILIE, ce naiba!

| Alcyon a răspuns:

Acum, stii si tu ca prezervativul nu protejeaza 100% si de asta e bine sa-l folosesti impreuna cu inca o metoda. Totusi intarzierea nu e mare. Cred ca-i prea devreme ca sa incepi sa te agiti. Organismul mai sufera dereglari, ca nu esti robotel.

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca contactul sexual a fost protejat si nici nu au existat accidente atunci nu ai de ce sa te ingrijorezi.
O zi de intarziere menstruala nu inseamna nimic, daca iti intarzie mai mult de o saptamana indicat ar fi sa iti faci un control ginecologic.

| andreea263 explică (pentru Hαppiηеss):

Da a fost protejat sunt fff stresata testul de sarcina a iesit negativ

| Hαppiηеss a răspuns (pentru andreea263):

Si din cauza stresului intarzie menstruatia. Incearca sa te linistesti.

| trixiiie a răspuns:

Nu te îngrijorezi, o să-ți vină. Ciclul variază, stai liniștită.

| LoveTenis a răspuns:

Câteva șanse sunt dar nu multe! Și poate la ai o dereglare hormonală dacă ți-a întârziat ciclul! Dar nu strică dacă te-ai duce la un ginecolog dar doar așa ca să fi sigură! Fundiță?