| smek a întrebat:

am si eu o problema si va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi! nu stiu de ce dar probabil din cauza ojei mi s-au ingalbenit unghiile si nu stiu ce sa fac sa le aduc la culoarea normala a lor! ceva sfaturi? va rog :*

7 răspunsuri:
| secsilicioasa a răspuns:

Http://www.sfatulmedicului.ro/asta ar trebui sa te ajute.Te sfatuiesc sa mergi la o farmacie si sa iti iei un tratament pentru ca, cred ca ai un inceput de micoza.Succes :*

| georgiana14 a răspuns:

Buna eu stiu ca daca fumezi ti se ingalbenesc acum nu stiu incearca un calciu ceva funda

| chipanoo a răspuns:

Pai cum sa iti zic- la categoria asta intrebi asa ceva doar daca ti-ai bagat degete in cur si nu stii sa le speli. ce legatura au dragostea si sexul cu unghiile tale?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.si eu am patit! Si cred ca tot din cauza ojei.desi alte persoane imi spun ca e bine sa te dai cu oja, ca iti protejeaza unghia. Si eu am probleme cu unghiile.mi se exfoliaza repede:-ss, mi s-au si ingalbenit cateva si totusi.nu am renuntat in a ma mai da cu oja. Incearca sa faci o pauza de lacul de unghii colorat.si sa te dai cu un lac transparent.iti si intareste unghiile! sau curata bine unghiile cu sare de lamaie si spala-te cu apa rece. Apoi pune albusul unui ou intr-un castronel, si stoarce si jumatate de lamaie.Amesteca bine dupa care pune putina apa minerala.Baga unghiile si tine-le cam 5-10 minute. Dupa aceea da te cu crema pe maini.Cred ca o sa functioneze, am auzit la cineva! :*

| Mysteriousdream a răspuns:

Metoda cea mai simpa este cu sucul de lamaie...te faci in fiecare seara cu o bucatica de l; amaie pe ungii sau chiar de mai multe ori pe zi.si o sa dea rezultate...
succesbig hug

| loveyou2 a răspuns:

Si mie mi s-au ingalbenit nu e din cauza ojei.
e din cauza ca folosesti prea des oja...
ar trebui sa ti iei un intaritor, oja cu vitamine, ceva
oricum o sa se duca mai greu, sau niciodata.
poate cand n-o sa mai folosesti oja.atunci o sa disparahappy

| tynusic a răspuns:

Nu e problema in oja. e problema in acetona pe care o folosesti...
cel mai bine sa le aduci la culoarea normala trebuie sa folosesti acetona cea mai buna.