| AnnaAnna1 a întrebat:

Am si eu o problema, sunt virgina si am incercat sa o fac cu prietenul meu pe care il iubesc exrem de mult, insa am avut niste dureri insuportabile, care m-au facut chiar sa plang si sa tip. Durerea am suportat-o degeaba caci penisul tot nu putea fii introdus nici macar un centimetru. Eram destul de excitata si prietenul meu suficient de bland. Prima oara cand am incercat mi-am pus o perna sub fund, penisul a intrat aproape tot, insa cu dureri ingrozitoare. Atunci am auzit un parait ( mentionez ca nu am sangerat), dar nu am putut continua era prea dureros. A doua oara cand am incercat, adica peste o zi, penisul nu intra si aveam dureri igrozitoare(subliniez ca nu aveam perna sub fund) As dori sa stiu cauza problemei, si ce as putea face sa nu ma mai doara. Fara raspunsuri rautacioase, dau fundita.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Presupun ca nu te-ai masturbat niciodata in nici un fel, deci niciodata nu a intrat nimic nici macar un firav degetel in vaginul tau cu adevarat virgin. Indraznesc sa fac acest rationament pe baza celor afirmate in intrebarea adresata. De obicei in astfel de situatii apar acele dureri insuportabile si ceea ce este de avut in vedere e faptul ca oricat de bune te-ai umezi in urma preludiului si ori cat lubrefiant s-ar folosi canalul existent in vaginul tau virgin nu se poate largi dintr-o data pentru a permite penetrarea ei de catre un penis extrem de gros in raport cu largimea de fapt existenta. Muschii circulari ai vaginului opun o rezistenta foarte mare la intindere in primele momente cand se incepe intinderea lor si din acest motiv acest lucru se poate realiza doar treptat prin efectuarea mai multor sedinte de masturbare prin asa numitul procedeu "degetica". Doar procedand astfel muschii vaginului se lungesc, devin elastici si relaxati si concomitent si canalul vaginal se dilata si doar astfel se poate spera sa se realizeze o penetrare mult mai suportabila oarecum chiar acceptabila privind durerea resimtita. Degetica este singurul procedeu prin care se poate largi vaginul intr-un timp scurt si fara multa durere pentru ca penetrarea sa se poata realiza cat mai curand. Spor la "lucru" si multa sanatate.

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

De aia nu ma bag eu la sex cu virgine, pe langa ca sunt foarte incordate mai si tipa si plang...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mînuțele! Ce vârstă ai?

| doctorandus a răspuns:

Ai vazut filmul Kinsey? In anumite cazuri dezvirginarea trebuie facuta chirurgical.

| Oana92 a răspuns:

Faptul ca iti e frica atat de tare nu face decat sa amplifice durerea pentru ca e singurul lucru pe care te concentrezi. Folositi lubrifiant (classic, de la durex) si poate devine mai suportabila durerea. Spune-i prietenului tau sa te penetreze intai cu un deget, apoi cu doua, sa te mai obisnuiesti cu senzatia.

| 4psiho a răspuns:

Încearcă poziția pe la spate.
Calmă, relaxată, mult lubrifiant și multă joacă cu degetele mai întâi. Cu degetele tale și ale lui... happy

| AndyKama a răspuns:

Buna...

Data viitoare foloseste lubrifiant(asta ar fi trebuit sa o faci de la bun inceput), si fii relaxata. Daca penisul este incomod, gaseste alta varianta(toy, deget, etc.)

| Denis269 a răspuns:

Alo, ce varsta ai? Mai intai sa bage un deget incet ca e mai subtire, si dupa cu penisul. Pentru aceasta faza nu iti dau mai mult de 16 ani.