| PuFaRiNa007 a întrebat:

Buna TPU

Am si eu un caine de 5 luni un ciobanesc german si de vreo 2 saptamani prinde iepuri si ii mananca cu tot cu blana are ceva?
Ce as putea sa fac sa il dezvat?
Am observat de 3-4 zile ca este din ce in ce mai agresiv, aproape ca nici eu nu il mai pot controla cum intra cineva in curte cum sare pe el, ba chiar unui amic ia rupt si pantaloni

Deci nu stiu ce sa-i mai fac :-s (Va rog scuzati categoria :d )
Dau funditabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| XxBlueRosexX a răspuns:

Am un caine la fel de agresiv adica foarte agresiv nu mananca iepuri dar musca oameni...nu sare la mana sau la picior sare direct la gat plus ca pe mine inca nu ma cunoaste bine si uneori sare pe mine cend merg acasa sau ma latra rau de tot. Cel mai bine e sa il legi cu o sgarda rezistenta si cu lant asa nu se poate dezlega, cat despre bataia nici nu se pune problema si el are suflet si il doare si pe el daca il lovesti.

5 răspunsuri:
| MartinLutherKing a răspuns:

Nu ai ce sa faci, decat daca il bati. Am un prieten care are tot ciobanesc german si musca pe toata lumea care intra in curte.
Pe mine m-a muscat de mana si ma tarat dupa el si pe bunicamea era sa o darame. Si pe stapanul lui ( varmiu ) il musca si pe mama lui varmiu la fel a muscat si i-a dat sangele. Varmiu nu mai putea de nervi si i-a dat o bataie buna si s-a potolit vreo 2 ore dar dupa ce au venit musafirii a dat navala peste ei. Nu ai ce sa le faci, dar totusi nici cu bataia nu rezolvi permanent problema.

| MonsterEnergy a răspuns:

Controleaza-l.Tipa la el daca nu vrei sa-l lovesti.

| BlackOldSun a răspuns:

E in instinctul lui sa fie un vanator! si e normal sa isi apere teritoriul! eventual poti sa il duci la drasaj! (Cezarwinking )

| marya1994 a răspuns:

Am si eu un astfel de caine dar numai ca al meu nu mananca iepuri. Cat despre agresivitate nu ai ce sa ii faci asa sunt ei

| UngureanuGSM a răspuns:

BATAIE!happy eu am unul. cand i-am aratat zgarda, ca am una de piele. pleaca imediat in cuscawinking!