| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU! Am un amic de care ma simt atrasa, e în clasa a 12-a. Atitudinea lui fata de mine a fost de la început, de când ne-am cunoscut, una mai deosebita. Multa vreme chiar credeam ca se simte și el atras de mine. Deși nu îmi trimitea mesaje, când ne întâlneam(intamplator) ne comportam ca și când am fi fost prieteni de-o viata sau chiar mai mult de atât. Era foarte grijuliu cu mine. Acum ceva timp, i-am propus sa ieșim cândva, iar răspunsul lui a fost ca deși i-ar plăcea, nu crede ca are timp din cauza programului încărcat.
Mie îmi place sa privesc realitatea asa cum este ea și sa cred ca într-adevăr nu are timp. Dar e posibil sa ma fi refuzat din motive subiective cu scuza timpului? Eu sunt dispusa sa îmi vad de viata mea pana devine mai liber, ca sa îl pot cunoaște pentru ca mi se pare o persoana extrem de interesanta. Dar nici nu vreau sa îmi creez iluzii deșarte.

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna,

Este posibila si aceasta varianta, baiatul chiar sa nu aiba timp. Te sfatuiesc sa nu te gandesti la asta, sa-ti vezi in continuare de viata ta, iar daca isi va dori sa iasa cu tine pentru a te cunoaste mai bine cu siguranta te va cauta si te va invita in oras. Simple as that.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Prima greseala fatala: l-ai invitat si te-a respins!
De aceea nu-i bine ca fata sa faca primul pas, ca poate sa fie respinsa! Lasa baiatul sa cucereasca, da-i sansa sa fie barbat!
Multi sunt dezamagiti de insistentele fetelor si modul lor de abordare ii dezgusta si atunci le refuza.
Nu ai ce iluzii sa-ti mai creezi, te-a respins elegant si sansele s-au incheiat pentru tine!