| DianaPopa15 a întrebat:

Relație cu un coleg de munca.

Buna, am nevoie de o părere! De câteva luni a venit la firma la care lucrez un tip nou șarmant, e brunet, ochi albaștri etc.La început nu i-am dat atenție dar am observat ca încet a început sa ma curteze, sa vina tot in încăperea in care lucrez, sa găsescă tot felul de motive sa vb cu mine, sa glumească etc.Intr-un final mi-a propus sa iesim la piscina împreuna asa ca am acceptat ca sa văd ce vrea de fapt. Intre timp a auzit conversația mea cu o colega in care m-a întrebat despre un tip cu care ma întâlneam doar pentru beneficii.La piscina am vb, mi-a pus tot felul de întrebări sa ne cunoaștem mai bine și ne-am sărutat apoi a mărturisit ca si el locuiește cu cineva dar nu e căsătorit, dar ca ar vrea sa ne întâlnim in afara jobului. Eu îmi dau seama din toate astea ca vrea doar o aventura si atât, e clar din moment ce are pe cineva dar mi-a atras atenția ca părea ofticat ca eu as avea pe cineva in viața mea.

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cand te incurci cu un coleg de munca ai sansa sa-ti pierzi inclusiv postul.
Deocamdata tu ti-ai pierdut putin capul dar asta se rezolva.

Din moment ce are pe cineva acasa, poti intelege ce respect nutreste el pentru orice femeie, le vede doar ca obiecte de consum si actioneaza ca atare.Mai este si complet egoist,pentru ca doreste sa fie exclusivist in indiferent ce relatie se gaseste cu o femeie.
Acasa o aproape sotie numai a lui, tu o viitoare posibila amanta doar a lui, minunat om, ce caracter grozav, nu?

Fereste-te de genul asta de oameni.De maine,de azi daca se poate,tine-l la distanta si taie-i orice sansa de apropiere.
Da,ati iesit,a fost in regula,ca prieteni si amici,dar sentimental nu vrei sa te incurci la munca,nu e sanatos,asta o sa-i spui,nu-i nevoie de mai mult.
O sa se infurie destul de mult, dar posibil sa-i treaca repede, adica imediat ce va gasi o victima noua.Iar tu vei sta deoparte, vei observa si te vei felicita singura ca ai stiut cand sa faci un pas inapoi!

In acest mod simplu, iti vei pastra si postul si respectul de sine!♥

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Chiar si daca a zis ca are pe cineva doar din oftica, nu e un semn bun. Inseamna ca ii place sa minta. Asta inseamna ca o sa minta si daca o sa fiti intr-o relatie si ma indpiesc ca iti doresti ca iubitul tau sa fie un mincinos. Iar daca chiar are pe cineva si filtreaza cu tine, tot nu e bine caci inseamna ca asa poate sa iti faca si daca ar fi intr-o relatie cu tine. Mai bine iti vezi de relatia cu beneficii si o lasi balta cu acest tip.

| Violleta2022 a răspuns:

Asa este, el vrea doar o aventura.
Mai mult ca sigur a auzit de relatia ta cu beneficii si s-a gandit sa profite si el, odata ce are o "doamna" acasa pe care o respecta si o pastreaza acasa, dar nu s-ar da in laturi de la o partida sexuala gratis, cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate scrii si eu as crede ca vrea tot o aventura, mai ales ca se bazeaza si pe sarmul lui fizic si probabil isi inchipuie ca poate cuceri orice femeie si ca orice femeie o sa-i cada la pat.
Fi tu exceptia si nu te lasa usor.
Pare a fi tipul afemeiat care nu poate fi barbatul unei singure femei.

Eu zic sa incerci sa pastrezi distanta față de el.
Vorbesti ce vorbesti la locul de munca dar doar arat, fara flirturi sau intalniri.

| Mopmop a răspuns:

Ca de fiecare data cand citesc o intrebare de genul celei ouse de tine imi vine in minte un singur sfat daca imi permiti: NICIODATA nu fa o relatie la locul de munca alta decat strict profesionala.
La munca ar fi bine sa avem doar colegi nu prieteni/ne confidenti etc.
Nu insir acum motivele.
Restul sunt povesti.

| Aditu94 a răspuns:

Sfatul meu este sa iti vezi de drum, nu ai de unde sa stii ce este intre el si femeia lui, nu te baga ca vei strica o relatie..iti dau un exemplu simplu "daca femeia e curva/barbatul afemeiat,ce schimbi, patul s-au femeia/barbatul? ei normal ca femeia/barbatul". Din cele relatate de tine inteleg ca el are nevoie de o escapata, de a se "redescoperi", multi care au o jumatate acasa, procedeaza astfel, pentru a-si salva casnicia, nu am inteles de ce.dar e aiurea rau.te poti redescoperii comunicand cu partenerul.Ins el te vrea doar pentru sex, o perioada, probabil o fi certat cu femeia, si insurat si vrea si el o escapada..dar..treaba ta..nu te baga unde nu iti fierbe apa..ca daca te afla nevastasa, par in cap nu o sa mai, ori dinti in gura..Cauta si tu un barbat singur, nu ocupat..ca daca asa face cu tine si cu nevasa, asa va face mereu.