| fatarebela21 a întrebat:

am un iubit suntem impreuna de o luna si jumatate aproape 2 luni la iceput era super ne intelegeam ne distram pana intr-o zi cand am vazut ca a dat like la o fata. am zis ca nu e nimic ca si eu mai dau like baietilor si de la acel like a pornit totul in urmatoarele saptamani am vazut ca tot dadea like si lasa commuri altor fete si mie nu mi-a lasat niciodata comm...m-i-a dat doar like si am vb cu el i-am spus ca sunt geloasa si a spus ca sa nu fiu pentru ca el ma iubeste si nu m-ar insela iar a 2 zi dupa ce am vb am vazut ca a lasat comm din nou acelor fete si sincer nu stiu ce sa cred sunt multe semne care imi spun ca nu merge de loc aceasta relatie si plus de asta noi nu ne-am vazut decat de vreo 6 ori fata in fata si de cand suntem impreuna nu ne-am vazut niciodata fata in fata doar pe facebook am vorbitsi mi-a scris o poezie de dragoste va rog sa imi spuneti ce ar trebui sa fac sa ma despart de el sau sa mai continuam putin? p.s noi nu prea vb pe facebook si pe mess doar daca intru eu ca el nu prea intra(a intrat de 5 ori dor si eu de 25 de ori va rog sa imi spuneti sa imi dati ceva sfaturi dau funda!

Răspuns Câştigător
| BeautifulAngelOana a răspuns:

Iti dau un sfat din proprie experienta :Relatiile pe retelele de socializare niciodata nu o sa fie mai fumoase si mai lungi decat cele din realitate! Ii normal ca un baiat care iti face complimente,iti vorbeste frumos, ii pasa de tine sa iti intre la suflet, dar stii cum ii el o vazut ca tie iti place comportamentul lui si ca il iubesti (pentru ca asa suntem noi fetele, iubim prea mult cateodata ) si atunci el are impresia ca tu ii faci toate poftele! Normal ca la inceput totul a fost bine! Da poate el chiar te iubeste! Io zic ca daca vrei sa vezi daca te iubeste : fa-ti un alt cont pe facebook cu un alt nume de fata, in afara de numele tau si vorbeste cu el si atragel de partea ta, pune-i intrebari de genu : Ai iubita? si asa poti sa iti dai seama de ce fel de om ii! Am facut accelasi lucru si mi-a iesit! Bafta! si sper ca te-am ajutat! An nou fericit si sa stii ca sunt oameni care te iubesc cu adevarat! pupici

12 răspunsuri:
| IuliiMD a răspuns:

Pai ar trebui sa mai contiuati nu trebuie sa va despartiti din atata lucru nu renunta daca il placi vorbeste cu el explica-i ce te deranjeaza. Funda?

| IuliiMD a răspuns:

Eu zic sa continuati nu va despartiti din atata lucru spune-i ce te deranjeaza.

| Omniscient27 a răspuns:

Nu e nimic ciudat daca dai like unor fete chiar daca ai alta relatie.Intalniti-va mai des.

| Swal a răspuns:

Cel mai bine pentru tine ar fi sa-ti faci rost de un iubit adevarat...lasa fb-ul, mess-ul desi pare crud pentru unii no life-ri acolo nu se pot desfasura relatii ci decat fata in fata alou, sunteti nebuni time out? Nu stiu ce ar mai fi de zis thinking dar sper ca ai inteles ca mai bine te combini cu un vecin maxim vecin de cartier pentru a va vedea cat mai des, auzi pe fb, a innebunit lumea rau thinkinghee hee

| Rock_Andreey_1990 a răspuns:

Si eu am fost in situatia asta cu o veche iubita.o sa-ti zic cum am procedat. dadea like la foarte multi baieti iar eu vazand asa dadeam si eu like la foarte multe fete.pana intr-o zi cand daca o mai plac, am zis da bineinteles iar ia mi-a zis ca daca o plac sa nu mai dau like la toate fetele, iar eu am zis ca si eu credeam ca ea nu ma mai place pentru ca da like la toti baietii, iar de atunci nu a mai facut asa, oricum nu mai suntem impreuna din alt motiv. sper ca ti-am fost de folos

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Esti geloasa, ori ii ocupi mai mult timp ori lasa-l si vezi daca te mai cauta, incepe cu varianta a 2-a.

| Διεxαnđяαღ a răspuns:

Eu cred ca nu o sa dureze asa..mai bine va despartiti.

| Constantin1 a răspuns:

El doar te testeaza

| ginoeugen23 a răspuns:

Eu zic ca te agiti prea multhappyce treaba are viata virtuala cu cea reala
daca da like.uri nu inseamna ca nu te iubeste.
ar trebui sa stai de vorba cu el sa vorbiti despre relatia voastra

| Larisssaa a răspuns:

Nu este nimic ciudat dacă dă like unor fete pe facebook.
E doar un amărât de like, nu înseamnă nimic. De exemplu eu laughing dau like la toate pozele noi şi com gen : Frumoas/ă. Dar asta nu înseamnă nimic. oh go on

| Vix999 a răspuns:

Pai draga mea..nu stiu cum sa-ti spun ca sa intelegi. Nu te poti desparti pentru ca nu esti cu el. Abia dupa ce o sa incepeti sa va intalniti si sa treceti prin chestii impreuna o sa se numeasca relatie ce aveti voi.
Deocamdata avand in vedere ca tot ce va leaga e facebook-ul, se poate numi ca te-a inselat laughing))

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E trist daca niste comentarii si like-uri au ajuns sa te manipuleze in halu asta. Iti meriti soarta.