| Deiia07 a întrebat:

Buna TPU.Am un prieten, il cunosc de cand eram mici.Eu am 16 ani si el 17. Am fost intr-o excursie cu el si era sa ma culc cu el, dar n-am fost pregatita, sunt virgina, si in seara asta vine la mine. vreau sa fac ceva cu el pentru ca simt nevoia aia, nu stiu, ma simt pregatita, dar am 16 ani si nu stiu ce sa fac.sad

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buunaa!:*
Pai,asculta-ti inima,si gandeste-te clar daca te iubeste sau nu, si mai ales : esti pregatita sigur?
Adica trebuie sa iti asumi niste responsabilitati:
-Te gandesti ca nu vei mai fii virgina
-Parintii nu trebuie sa afle
-Poate o sa iti para rau, daca nu ai incredere deplina in prietenul tau (am zis poate)
-Protejarea ta
-Varsta

Ai grijaaa:*:*

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Esti cam flusturatica la varsta asta, dar fa-o cu el decat cu vreun boschetar.

| MMihai a răspuns:

Să mai aștepți încă 2-3 ani.

| cristinaxt a răspuns:

Pai urmeaza-ti inima, daca il doresti cu adevarat atunci fa`o daca nu atunci nu, dar gandeste`te bine daca esti pregatita

| ramkat a răspuns:

La ce spui tu acolo e clar ca nu esti pregatita...Si nici varsta nu te recomanda! Gandeste-te de 10 ori inainte sa faci un lucru, pune in balanta si bune si rele si tu vei trage concluzia! Daca mergeti pe premiza ca o relatie nu poate "trai" fara sex, gresiti. Sau cel putin tu! Intreaba-ti parinti in primul rand mama. Tu cu ea ar trebui sa te sfatuiesti cel mai probabil! Dar oricum, sfatul meu: nu o fa de acum.fa-uo cand iti poti asuma responsabilitatea pentru cea ce faci!

| Loove_6052 a răspuns:

Daca te-ai simtit bine treci si pe la minewinking

| adina_8849 a răspuns:

Nu pot sa nu remarc ca majoritatea fetelor ti-au zis sa o faci iar baieti ti-au spus sa mai astepti.eu zic sa te gandesti bine la cea ce vei face si cred ca nu esti pregatita sa-ti incepi viata sexuala asa ca mai gandeste-te sau razgandesta-te odata. daca tine intr-adevar la tine e dispus sa te astepte.

| ruxyrusu a răspuns:

Daca vrei sa o faci, fa-o dar fa-o protejat pentru ca altfel vei putea ramane insarcinata cu el, si nu cred ca-ti doresti asta.

| jhonyx85 a răspuns:

Eu zic sa o faci.Te vei simti bine sunt sigur de asta insa sa fiti mai lenti.

| Deiia07 explică:

Nu ma pot sfatui cu mama pentru ca are niste probleme, cei care mi au sppus sa mi urmez inima, inima asa imi zice, ca el e potrivit pentru asta, si normal ca avem grija, si chiar ma simt pregatita. va multumesc tuturor pentru sfaturi:*

| justalife a răspuns:

Asculta-ti inima! Daca esti pregatita ar trebui sa fie usor.Si nu uita de protectie!

| monycutzza a răspuns:

Daca tu crezi ca te vei simti mai bine, fa-o. dar eu zic sa mai astepti putin.

| valceanul a răspuns:

Ce sa faci? sa faci ceeace trebuie, odata si odata trebuie sa devii femeie!

| yssuuu a răspuns:

Este o varsta destul de potrivita.happy
Daca tu vrei sa faci fa.o!
Dar protejaza.te ca sa nu apara vreo surpriza neplacuta happy!
Ai grija de tine! Te.am pupatkiss

| biencutza_4570 a răspuns:

Eu zic sa te gandesti bine inainte ...si nu stiu.el mai are experienta? daca sunteti amandoi virgini cred ca e cam nasol tongue ca trebuie sa fie atent cu tine si sa stie.