| BlonDiK123 a întrebat:

Buna,TPU.am 16 ani si sunt la liceu ....am o relatie cu un baiat de clasa a12a de 3 luni si ne intelegem foarte bine chiar tin la el si stiu ca si el tine la mine mi a demonstrat'o de multe ori.Toate astea fiind spuse, ma simt pregatita din punct de vedere emotional sa ma culc cu el.Niciodata nu a batut apropouri pe tema asta sau vreo propunere nici macar o sugestie.Tin sa metionez ca sunt virgina, iar el nu este.Din punct de vedere fizic este ok sa'mi incep viata sexuala? vreau raspunsuri sincere(fara jigniri v'as ruga mult) happy

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Daca el nu te presioneaza si nu aduce vorba despre, de ce te grabesti?
Lasa sa-l cunosti mai bine, sa stii ca meritasa ii daruiesti lui virginitatea, mai asteapta nu te grabi! nu spun ca ar fi rau ceea ce vrei sa faci, este ceva normal dar nu te grabi! lasa sa decurga totul de la sine!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din punct de vedere fizic ar trebui sa mai astepti

| RAY a răspuns:

Faci ce vrei e corpul tau

| Schatzyyyyy a răspuns:

Mai asteapta putin, poate mai incolo va despartiti si iti va parea rau! Daca nu ti-a propus el...de ce sa o faci? Totul se intampla la momentul potrivit,nu trebuie "planificat"! Cand o sa siti cu adevarat ca poersoana de langa tine e cel pe care il iubesti, tii la el, si vrei o relatie serioasa, si el la fel, atunci poti face pasul1 Dar asteapta sa-l cunosti mai bine! Poate mai tarziu iti va parea rau

| Rockafellas a răspuns:

Buna. Nu este bine, fizic esti prea mica, ideal este 18 ani. Timpul de relatie prea scurt, nu iubesti o persoana dupa 3 luni. In cazul in care nu ai noroc si o faci si el te va parasi dupa un timp relativ scurt cu urmatorul o vei face tot la fel si in felul acesta vei ajunge la un numar de parteneri foarte mare. Este doar parere mea, tu poti face cum crezi. Bafta si sper ca vei face alegerea corecta.

| maryusdumitru a răspuns:

Sarutati va, mergeti in parc, la film, tineti va de mana, e prea frumoasa varsta asta ca sa o complici cu sex o sa mai intanlesti 200 ca el si toti or sa ti se para ca tin la tine asta ce inseamna sa ti dai chiloti jos de fiecare data ai rabdare ca nu ramai ne deflorata...