| Medicinallx3 a întrebat:

Am vorbit cu un baiat pe mess, foarte de treaba. Si de vreo 2 saptamani il vad in fiecare zi in fata blocului meu. Mai cobor si eu, dar nu ma saluta, nu face nimic, se uita la mine si atat. Incepe sa imi placa de el, e foarte dragut, avem multe in comun. Iar pe mess, imi zice zilnic ca ma vede. Dar atunci de ce nu ma baga in seama? Este timid? Ar trebuii sa-l fac sa ma placa fara sa vorbesc cu el in realitate? Cum? Caci apoi banuiesc ca va incepe sa ma salute sau sa vorbeasca cu mine. Mentionez ca eu il salut. dar el nimic. Lam intrebat de ce nu ma saluta, dar tot evita subiectul. Ce sa fac? Nici pe mess, nu mai stiu ce fel de discutii sa aduc... Ceva ideei?

Răspuns Câştigător
| draky90 a răspuns:

Mda,este clar timid,sau nu are incredere in sine,si se eschiveaza de o discutie face to face,nimic mai simplu,si cred ca-ti dadeai si tu seama daca te strofocai nitel, gaseste un subiect care-i face placere sa discute, fa rost de nr lui de telefon, inventeaza o situatie ce necesita atentia lui, si go for it? este chiar asa greu? cheers si succesuri laughing

2 răspunsuri:
| RammsteinHH a răspuns:

E timid.
Spune-i sa iesiti nomai voi 2 afara.

| Anonim1122334455 a răspuns:

Timidul laughing, ar trebuie sa-l saluti si sa intri in vorba cu el. nu trebuie sa vorbiti cine stie ce, intreaba-l care mai e treaba si ca iti pare bine ca l-ai vazut, o sa prinda curaj ai sa vezi big grin!