| JacksonPlimouth a întrebat:

Bună TPU, are ceva dacă o fată de 18 ai și un băiat de 17 ai să îș înceapă prima dragoste.

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca iti poti incepe viata sexuala din moment ce ai devenit matura. Din moment ce consideri ca esti suficient de bine dezvoltata fizic, psihologic si muntal, inseamna ca ai analizat siesti dispusa sa-ti asumi si posibilele urmarile ale acestei hotarari de a-ti incepe viata sexuala. Succes. Multa sanatate!

| Freya1 a răspuns:

Fiecare decide la ce vrasta sa isi inceapa viata sexuala.Nu o sa te poata sfatui nimeni ce sa faci doar tu stii ce simti si ce vrei doar sa fie cu cap

| Emilian65 a răspuns:

Nu este nicio problema.

| SG1995 a răspuns:

Te referi la diferenta de varsta nu? Nu, ciar nu e o problema daca tu esti mai mare.

| petitconseil a răspuns:

Da,bineinteles ca are ceva.Ar trebui sa astepti sa faca si el 18 ani, ca sa nu ai probleme. Daca nu ii va placea de tine suficient si te va reclama? La asta te-ai gandit?

| AGreatMan a răspuns:

Atata timp cat baiatul nu se duce la politie sa depuna plangere ca a fost agresat sexual de fata(avand 18 ani, ar intra la corupere de minori cu dovezile necesare), totul este ok. Daca erati amandoi minori, nimeni nu zicea nimic(atata timp cat nu era viol) pentru ca e legal sa faci sex cu acordul amandurora de la 15 ani daca nu ma insel :?

| SG1995 a răspuns (pentru AGreatMan):

Corupere de minori laughing Sa te uiti nitel pe legi, dupa noile legi acest caz nu ar intra la corupere, deoarece diferenta de varsta e sub 4 ani, iar ea nu ocupa o pozitie de influenta gen cadru didactic.

| AGreatMan a răspuns (pentru SG1995):

Asta nu stiam, eu ziceam ce auzisem, mai mult pe caterinca, mersi de lamurire laughing